Рада хоче дозволити чиновникам старшим за 65 років не виходити на пенсію

Верховна Рада України

Фото з відкритих джерел

За відповідне рішення на засіданні в четвер, 3 грудня, проголосували 260 народних депутатів

Верховна Рада в першому читанні схвалила законопроект №4096, який пропонує зняти обмеження в 65 років для роботи на державній службі. Про це йдеться на сайті парламенту.

Зокрема, ініціатива нардепа Галини Третьякової ("Слуга народу"), яка очолює комітет парламенту з питань соціальної політики, передбачає внесення змін до Закону України "Про державну службу". Вони стосуються можливості повторного призначення на один рік державного службовця, який досяг пенсійного віку без обов'язкового проведення щорічного конкурсу.

У зв'язку з потребами служби державний службовець за рішенням суб'єкта призначення може бути залишений на державній службі після досягнення 65-річного віку за його згодою. Рішення про продовження терміну перебування на державній службі приймається суб'єктом призначення щорічно, але не більше ніж до досягнення державним службовцем 70-річного віку.

"Метою законопроекту є забезпечення ефективного функціонування державних органів України і впровадження гнучкого підходу у врегулюванні граничного віку перебування на державній службі, відповідно до практики законодавства країни члени Європейського Союзу і Конституції України", - зазначила в пояснювальній записці Третьякова.

Новини за темою: Рада ухвалила закон, який дозволяє нардепам бути відсутніми на засіданнях

Нагадаємо, сьогодні, 3 грудня, народні депутати зібралися на чергове пленарне засідання, під час якого планують розглянути в другому читанні законопроєкт щодо забезпечення ефективної реалізації парламентського контролю та низку інших документів. 

Loading...