Рабінович про спробу рейдерського захоплення "112 Україна" з боку СБУ: Почалася епоха шизофренії зеленого дурману

Співголова фракції "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Вадим Рабінович Фото з відкритих джерел

Співголова партії "Опозиційна платформа - За життя" Вадим Рабінович прокоментував рішення Шевченківського суду Києва, який відхилив вимогу СБУ про арешт майна і корпоративних прав телеканалу "112 Україна".

"Ви знаєте, дорогі друзі, я думаю, ... ще один рубікон. Ми колись, коли прийшов Зеленський до влади, ми думали, що нарешті почнемо жити в новій країні. Він збрехав у всьому, що обіцяв. Але мені здавалося, що все-таки щось вони не перейдуть. Сьогодні ця зелена ... - у мене немає інших слів - намагалася відібрати канал "112 Україна". Ви подумайте. До Шевченківського суду подала СБУ і прокуратура арешт майна і передачу поки - поки вони будуть у своїх чесних судах ці, я не знаю, як їх назвати, розбиратися, - передати канал "112 Україна" в управління шмигалям ось цим ось, Кабінету міністрів. До такої підлості, такого порушення закону, такої наруги над правами журналістів і незалежних ЗМІ не додумувався, по-моєму, навіть, я не знаю, ... чи де там порівняти, з чим можна. Я думаю, що ось ця нарада - я можу сказати, хто за нею стояв конкретно. За цим стояли три людини - президент Зеленський, глава Служби безпеки Баканов і глава Адміністрації Єрмак. Ось ці три людини цю комбінацію провертали. Звичайно, як завжди, невдало, тому що у них ні мізків, ні можливості вже немає", - сказав Рабінович в ефірі телеканалу "112 Україна", а згодом і ZIK.

Він також підкреслив, що хоче, щоб всі побачили справжнє обличчя нової влади в нових барвах.

"Але я хочу, щоб всі побачили справжнє обличчя ось цієї зеленої влади вже в нових, так би мовити, барвах. Вже в барвах абсолютної наруги над свободою слова, абсолютної. А знаєте, чому вони хочуть відібрати канал? Тільки з однієї причини. Тому що їм треба, клоунам цим, щоб їм аплодували з ранку до вечора. А якщо хтось має іншу точку зору - їм треба заткнути рот. Так от, я хочу через вас сказати цим розумникам: не вони перші, не вони останні обламали зуби об свободу слова. Не вони перші, не вони останні - я не знаю, як сказати м'якше, - ну, поглумилися над своїм народом. Обіцяли йому, що не буде кортежів, будуть нові обличчя, не буде кумівства, епоха бідності закінчилася. Так, закінчилася. Почалася епоха абсолютної шизофренії зеленого дурману. Я колись в дитинстві, пам'ятаю, пісня така була - "... очі зелені". Так ось я зрозумів, чому була ця пісня. Тому що такого ми не очікували. Ми всі, 73% тих, хто голосував за Зеленського, ніколи такого не очікували. Але ось я хочу сказати всім нам, щоб ми прокинулися на цих виборах, послали їх туди ж, куди перед цим послали Порошенка. Щоб вони знали, що у народу ще є можливість відповісти тим, хто нахабно його обманює. Геть зелену владу - ось все, що я можу сказати за результатами сьогоднішнього дня", – додав Рабінович.

Раніше сьогодні Шевченківський райсуд Києва 6 серпня відмовив СБУ і прокуратурі в арешті майна і корпоративних прав телеканалу "112 Україна".

Канал вважає таку вимогу влади спробою рейдерського захоплення з боку СБУ за завданням президента Зеленського.

Справа велася СБУ з літа минулого року і зараз, напередодні місцевих виборів, спецслужба спробувала її активізувати. Однак суд вважає аргументи СБУ і прокуратури недостатніми та відхилив клопотання про арешт, вказує видання.