Психотерапевт пояснив, чому частина людей заперечує існування коронавірусу

Спартак Суббота

Проте робити це абсурдно, каже Спартак Суббота

Людина не здатна навчитися на помилках інших людей, тому ставлення тих людей, які заперечують існування коронавірусу, зміниться тоді, коли вони самі зіткнуться з цією інфекцією.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив науковий керівник Інституту когнітивного моделювання, психотерапевт Спартак Суббота.

Експерт розтлумачив, чим пояснюється поведінка окремих людей, які заперечують існування коронавірусу, відмовляються носити маски і не сприймають нову реальність.

"Річ у тім, що людині вкрай складно вірити в щось, з чим вона особисто не стикалася, тобто це ефект особистої прив'язки. Якщо людина не має стосунку до якогось явища, не спостерігала за ним, через це у людини просто не формується реальне ставлення до проблеми... Поки людина не зіткнеться реально з проблемою, її нервова система не здатна вчитися на чужих помилках. До речі, дуже важливий момент: людина, у принципі, не здатна навчитися на помилках інших людей", – сказав Спартак Суббота.

Психотерапевт зауважив, що так звані дисиденти, які заперечують небезпеку коронавірусу, в якийсь момент зіткнуться з цією недугою особисто або ж занедужають їхні родичі, і тоді ситуація різко зміниться.

Спартак Суббота  додав: "Річ у тім, що заперечувати наявність коронавірусу зараз – це просто абсурд, це просто смішно".

Новини за темою: В Україні оновили карантинне зонування. Які міста потрапили до червоної зони

Переконувати таких людей психотерапевт не радить, бо, якщо це і вдасться зробити, то лише ситуативно, або ж можна спровокувати конфлікт.

"Що ж до того, як правильно донести і чому люди не чують. Річ у тім, що це соціокультурні особливості нашого народу. Тобто люди у нас пасивно-агресивні, і якщо їх виводити на те, що їм необхідно дотримуватися закону, якихось правил, вони будуть реагувати дуже агресивно, ніби хтось претендує на їхню свободу", – сказав Спартак Суббота.

Психотерапевт порадив у ситуації, коли людина не має маски, не просити її одягнути, а спитати, чи людина має засоби захисту, і в разі відсутності подарувати свою запасну маску.

Як повідомляли, станом на ранок 23 жовтня в Україні зафіксовано 330 396 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Протягом останньої доби було підтверджено рекордні 7 517 нових випадків, 121 людина померла, 2 680 осіб подолали хворобу. Загалом від COVID-19 вже померли 6 164 осіб, одужало - 137 578.

Раніше президенту Володимиру Зеленському представили зразок можливої української вакцини від коронавірусу. Повідомляється, що зразок створено на основі унікального підходу. За словами одного з розробників, доктора медичних наук Михайла Фаворова, препарат потенційно допоможе боротися з новими видами коронавірусних інфекцій, які мутують.Loading...