Психолог застеріг, що паніка через COVID-19 небезпечна для здоров'я: Як її позбутися

Фото з відкритих джерел

Тривалі запущені панічні стани можуть інвалідизувати людину, наголосив Олександр Іванов

У момент панічного стану необхідне кардіонавантаження – ходьба сходами, присідання тощо, але, якщо це не працює, слід звернутися до психіатра, оскільки тривалі запущені панічні стани можуть інвалідизувати людину не гірше, ніж COVID-19.

Про це в ефірі ток-шоу "COVID-19: підтримуємо один одного" на телеканалі ZIK заявив психіатр Олександр Іванов.

Психіатр зазначив, що під час пандемії ситуація із панічними розладами та депресією – катастрофічна, адже вони зараз наростають, як снігова лавина, притім мова йде не лише про пересічних громадян, а й лікарів.

Олександр Іванов дав пораду, що потрібно робити у той момент, коли на людину нападає паніка.

"Страх – це реакція на небезпеку. Страх – це наш захист перед дикими звірами, перед ворогами. Тобто ми виробляємо адреналін разом з підвищеною глюкозою для того, щоб врятуватися. Що ми робимо, цивілізовані люди, – випий водички, ляж, заспокойся. Кардіонавантаження у момент панічного стану, тобто легкі фізичні вправи, наприклад, ходьба по сходах. Елементарно – присідання, елементарно – хитання хула-хупа для того, щоб спалити зайву енергію погану. І, природно, якщо це не працює, бігом ні до психолога, ні до психотерапевта, а до психіатра, тому що тривалі запущені панічні стани можуть інвалідизувати людину не гірше, ніж той же COVID", – сказав психіатр.

Новини за темою: Перші дози вакцини від COVID-19 Україна отримає не раніше весни 2021 року, - ВООЗ

Нагадаємо, станом на ранок 13 листопада в Україні лабораторно підтверджено 512 652 випадки коронавірусної хвороби COVID-19. За останню добу в Україні зафіксовано 11 787 нових випадків COVID-19 (серед них, 388 дітей та 555 медпрацівників), змогли одужати 6155 пацієнтів, а жертвами хвороби стали 172 людини.

Як повідомляли, уряд запровадив карантин вихідного дня. Відповідним рішенням вводиться жорсткий карантин з 00:00 суботи до 00:00 понеділка, який буде повторюватися щотижня вихідними.

Loading...