Пристайко запевнив, що українських заробітчан забезпечать тестами на COVID-19

Вадим Пристайко

Фото з відкритих джерел

За його словами, Україна очікує звернення урядів тих країн, які зацікавлені в "наших" робітниках

Українці, які відправляться за кордон на заробітки, будуть забезпечені тестуванням на коронавірус, обсервацією та іншими заходами безпеки.

Про це заявив віцепрем'єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко під час брифінгу.

"Ми розраховуємо, що від’їзд і приїзд цих груп буде скоординований і організований, можливо чартерні рейси. Обсервація, тестування та інші заходи безпеки будуть забезпечені як в країни, куди приїжджають наші робітники, так і при поверненні їх в Україну", - зазначив він.

Наразі очікується централізоване звернення урядів тих країн, які зацікавлені в українських робітниках і гарантоване офіційне працевлаштування не менше трьох місяців.

"Уряд розраховує на тих українців, що останнім часом працювали за кордоном, на їх допомогу у розбудові країни. Але ми свідомі того, що запропонувати найбільш активній частині цієї робочої сили європейський рівень зарплат ми наразі не можемо, але і штучних перепон не будемо робити", - сказав Пристайко.

Віцепрем'єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції підкреслив, що важливо максимально організувати процес працевлаштування.

Новини за темою: Всі тести негативні: Українці, звільнені з ОРДЛО, завершили обсервацію

Нагадаємо, раніше  Державна авіаслужба України заборонила компанії "МАУ" виконувати рейс PS1118 Київ-Лондон, що мав перевозити українців, які мають мають довгостроковий контракт з роботодавцем за кордоном. 

Згодом з'ясувалося, що українські заробітчани все ж змогли полетіти до Великої Британії.

Новини за темою: Єдиним джерелом встановлення діагнозу COVID-19 є ПЛР-тестування, - МОЗ

У свою чергу прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд готовий проводити перемовини щодо працевлаштування українських заробітчан в Європі.

Loading...