При збереженні темпів поширення COVID-19 колапс медичної системи може статися вже в грудні, - Степанов

Глава МОЗ Максим Степанов

Фото - kmu.gov.ua

За його словами, вже цього тижня в Україні подолають позначку 10 тис. випадків COVID-19 на день

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що, попри поки що стабільну ситуацію з кількістю ліжок в лікарня, вже в грудні може настати колапс медичної системи, якщо темпи поширення COVID-19 будуть зростати. Про це він розповів в інтерв'ю DW

"Я впевнений, що цього тижня ми подолаємо позначку в 10 тисяч (випадків інфікування COVID-19, - ред.)", - зазначив Степанов і наголосив на постійному зростанні кількості випадків зараження.

За даними міністра, колапс медичної системи настане тоді, коли фіксуватиметься 20 тис. нових випадків у день, а це може статися вже наступного місяця. Також Степанов визнав, якщо зростання темпів поширення COVID-19 розвиватиметься "у такому ураганному режимі, як воно розвивається зараз, то в грудні ми можемо вийти на таку меганапружену ситуацію в медичній системі".

Окрім цього, очільник МОЗ уточнив, що "потужності медичної системи саме з точки зору госпіталізації на сьогоднішній день це 52 тисячі ліжок", а вже зараз в лікарнях перебуває понад 28 тис. пацієнтів з COVID-19.

Новини за темою: Ураганне зростання хворих на COVID-19: Степанов розповів, чи буде в Україні повний локдаун

Однак, за словами Степанова, головною проблемою будуть не ліжка, оскільки це питання можна вирішити шляхом створення мобільних шпиталів, а кількість медичних працівників - лікарі й середній медичний персонал.

Також міністр прокоментував ситуацію з ліжками в лікарнях із підведеним до них киснем для апаратів штучного дихання (ШВЛ).

"Зазвичай підведений кисень у нас був фактично тільки в реанімаціях. Так було 29 років. … Зараз ми за шість місяців все це відновлюємо в такому авральному режимі. ... На кінець серпня у нас було 8800 ліжок з киснем. Натепер 19774 ліжка з підведеним киснем", - розповів урядовець.

Новини за темою: Коли буде 20 тис. хворих на COVID-19, в Україні запровадять протокол "медичного сортування", – міністр Степанов

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров'я України запропонувало Кабінету міністрів рекомендувати громадським закладам встановити спеціальний час для обслуговування людей старше 60 років

Loading...