Провідний лікар-інфекціоніст МОЗ: В Україні зруйнована протиепідемічна система

Ольга Голубовська Скріншот відео

Натомість не створено нічого дієвого, каже медик

В Україні – країні епідемій давно забутих і вакцинокерованих хвороб – зруйнований протиінфекційний захист і вже кілька років не випускають епідеміологів.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявила провідний лікар-інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я України Ольга Голубовська.

Ведуча Наташа Влащенко поцікавилася у гості програми, як Україна може захиститися від поширення коронавірусу, та чи є відповідні служби контролю за ситуацією.

"Найстрашніше, що у нас сталося, це руйнування нашої протиепідемічної системи, протиінфекційного захисту. Її зруйнували, притому, не тільки зруйнували саму систему і не створили нічого дієвого, а й знищили спеціалістів. Зараз люди, в основному, які грамотні, знають, що відбувається, а для того, щоб це розуміти, треба мати глобальне мислення… Навіть, якщо люди отримують фундаментальну освіту, а зараз вони її не отримують. Уже років 5 ми взагалі не випускаємо з інститутів епідеміологів. Взагалі", – заявила Ольга Голубовська.

Новини за темою: Небезпечний вірус з Китаю: ВООЗ оголосила міжнародний надзвичайний стан

Гостя програми продовжила: "У країні епідемій, в країні епідемій давно забутих хвороб і вакцинокерованих хвороб ми не випускаємо епідеміологів. І зараз, у цей час, відбувається величезне скорочення у регіонах цих епідеміологів. Що буде з інфекційними стаціонарами з 1 квітня, я мовчу, бо вони перестануть існувати у цих умовах. Скажіть, як інфекційні стаціонари можуть заробляти гроші? На яких хворих? З коронавірусом?".

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров’я виправила оцінку ризику нового коронавірусу 2019-nCoV на всесвітньому рівні з "помірного" на "високий".

Учені припускають, що інфікованих китайським вірусом може бути понад 100 тис. осіб по всьому світу, адже цей вірус може мати м’яку форму. Носії такої форми можуть заражати інших, хоча у них самих вірус ще не виявили – він не встиг ще викликати жодних симптомів.

В Україні станом на 27 січня не підтвердився жоден випадок зараження новим коронавірусом 2019-nCoV.

Як повідомляли, Україна припинить авіасполучення з Китаєм з 3 лютого через смертельний коронавірус.

Більше на цю тему читайте: "Небезпечний вірус з Китаю: Наскільки все погано та чого чекати".

Loading...