live

Прокуратура Нідерландів представила нових свідків у справі МН17

Прокуратура Нідерландів та судді у другий день судового розгляду справи MH17 NOS

За даними прокуратури, один із свідків охороняв територію, де була використана ракета Бук

Прокуратура Нідерландів представила нових свідків для судового розгляду справи про збиття літака рейсу МН17 над Донецькою областю у 2014 році. Про це повідомляє NOS.
 
Як зазначається, одним з нових свідків став росіянин, який був присутнім під час пострілу із зенітно-ракетного комплексу "Бук" у повітряне судно.
 
"За даними прокуратури, новий свідок зголосився приєднатися до сепаратистів. Він охороняв територію, де була випущена ракета Бук. За словами чоловіка, присутні були щасливі, що військово-транспортний літак був збитий, поки не виявили, що це пасажирський літак", - йдеться у матеріалі.
 
 
Також, за даними прокуратури, свідка було небезпечно слухати у суді, і це було потрібно робити таємно. У зв’язку з цим раніше чоловік давав свідчення у масці. Окрім цього, у відомстві наголосили, що десятки інших свідків також у небезпеці через загрозу з боку російських спецслужб. Тому імена людей, які давали свідчення у цій справі, зберігаються у таємниці. Попри це, більшість свідків наголосили, що бояться помсти або фізичної розправи.
 
"Одного з тих, хто надіслав відео, двічі відвідували озброєні люди. Після цього він втік", - зауважив прокурор Тійс Бергер.
 
За інформацією прокуратури Нідерландів, свідки отримують погрози від незаконних збройних формувань на Сході України, а також від секретної служби Російської Федерації. За словами Бергера, це перешкоджає розслідуванню цієї справи.
 
Нагадаємо, у вівторок зранку, 10 березня, у нідерландському судовому комплексі "Схіпхол" розпочалося друге судове засідання у справі МН17. Зазначається, що жоден із фігурантів не з’явився на слухання.
Loading...