Предстоятель УПЦ Онуфрій назвав взаємне прощення єдиним шляхом до мирного життя

Блаженніший митрополит виступив зі зверненням щодо миротворчого процесу на Україні Українська православна церква

У понеділок, 21 вересня, у Свято-Успенській Святогірській лаврі в Донецькій області пройшов форум "Люди миру". У ньому брали участь жителі Донбасу та інших регіонів України, які відгукнулися на звернення Української православної Церкви (УПЦ), передає "Страна".

Ідея форуму полягає в тому, щоб включити в переговорний процес по Донбасу звичайних людей, безпосередньо постраждалих від війни на сході України.

Сьогодні під час форуму виступив зі зверненням щодо миротворчого процесу в Україні Блаженніший митрополит Онуфрій, предстоятель УПЦ.

"Мир - це Божий дар.... Війна - це кров, страждання, сльози. Як правило, у війнах, з їх великими геополітичними, політичними, економічними та іншими інтересами, сильні світу цього не бачать простих людей, не відчувають їх болю, страждань і переживань. Саме тому сьогодні на форумі ми прислухаємося до свідчення простих людей, що живуть у прифронтовій зоні і особливо страждають від війни. Мета сьогоднішнього нашого спілкування полягає в тому, щоб з одного боку показати простих людей і їх страждання, а з іншого - засвідчити сильне бажання миру" - звернувся предстоятель УПЦ.

Він додав, що першим кроком на шляху до миру "має бути встановлення людського спілкування між обома сторонами конфлікту".

За його словами, фіналом миротворчого процесу має бути взаємне прощення. "Не з помсти і образ, а з прощення відкривається шлях до примирення. З прийняття обома сторонами конфлікту спільного майбутнього, того майбутнього, яке вони самі побудують разом у світі розпочнеться нова сторінка в історії нашої спільної багатостраждальної країни", - додав митрополит Онуфрій.Loading...