Представництво президента України в Криму: Забезпечувати населення водою повинна Росія

Північно-Кримський канал Фото з відкритих джерел

У відомстві наголосили, що Україна не повинна вирішувати ті проблеми, які виникли після шести років окупації

Згідно з міжнародним гуманітарним правою, забезпечувати населення Криму ресурсами, зокрема водою, повинна держава-окупант, тобто, Російська Федерація. Про це повідомляє пресслужба Представництва президента України в Автономній Республіці Крим. 

Так, частина перша статті 55 Четвертої Женевської конвенції передбачає, що держава-окупант зобов'язана за допомогою усіх наявних засобів забезпечувати населення продуктами харчування та медичними матеріалами. Зокрема, вона повинна постачати необхідні продукти харчування, медичні матеріали та інші припаси, серед яких і вода. 

"Прямим зобов’язанням держави-окупанта є забезпечення цивільного населення окупованої території всіма необхідними ресурсами", - наголосили в представництві. 

Крім цього, стаття 60 Четвертої Женевської конвенції передбачає, що надання гуманітарної допомоги третіми сторонами не звільняє окупанта від зобов’язань, окреслених в 55 статті.

Новини за темою: У генпрокурора назвали суму збитків від анексії Криму

Також у представництві президента наголосили, що водопостачання в Крим "є досить дорогим заходом для Російської Федерації як для держави-окупанта". Через це Росія намагається за допомогою тиску схилити Україну до відновлення водопостачання на анексований півострів.

"Проте Україна не повинна вирішувати проблеми, які постають перед державою-окупантом після шести років тимчасової окупації нею частини суверенної території України", - наголосили в представництві. 

Новини за темою: Дефіцит води в Криму: Аксьонов назвав блокаду Північно-Кримського каналу тероризмом

Нагадаємо, 11 вересня так званий "глава Криму" Сергій Аксенов заявив, що вважає за необхідне порушити кримінальні справи щодо людей, які розпорядилися перекрити Північно-Кримський канал.

Loading...