Правоохоронці викрили посадовців Запорізької міськради на мільйонних махінаціях із землею

СБУ

Фото з відкритих джерел

Слідчі СБУ провели низку обшуків у приміщеннях державних установ та за адресами проживання фігурантів справи

Служба безпеки України викрила посадовців Запорізької міськради на масштабних зловживаннях з комунальною землею, через які місцевий бюджет недоотримав понад 50 мільйонів гривень. Про це повідомила пресслужба відомства.

"Чиновники організували механізм передачі у приватну власність землі, що належить громаді, за заниженими цінами. З порушенням діючого законодавства посадовці залучали до проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок юридичних осіб, які не мають відповідних фахівців та дозволів. Цих суб’єктів оціночної діяльності чиновники обирали без відповідних тендерів", - йдеться в повідомленні.

За даними слідства, з 2016 року посадовці свідомо вносили  до звітів занижену ринкову вартість землі, після чого передавали її у приватну власність третім особам.

За фактом зловживання владою, слідчі СБУ провели низку обшуків у приміщеннях державних установ та за адресами проживання фігурантів справи.

"Під час слідчих дій правоохоронці вилучили документацію, що стала підставою для незаконної перереєстрації ділянок, електронні носії інформації, які містять важливі відомості для досудового розслідування. Триває експертиза для встановлення повного розміру завданих громаді збитків через протиправну діяльність посадовців", - зазначили в СБУ.

Наразі вживаються заходи щодо повернення земельних ділянок у комунальну власність. Суд наклав арешт на 31 земельну ділянку орієнтовною вартістю понад 200 мільйонів гривень.

За інформацією депутата Запорізької міськради Віталія Рябцева, обшуки проводились у Сергія Мішка - першого заступника мера та Юлії Сколібог - начальниці управління земельних ресурсів.

Новини за темою: СБУ викрила експрацівника МВС України, який працював на російську спецслужбу

Раніше Служба безпеки України запідозрила колишнє керівництво одного з провідних казенних науково-виробничих об'єднань в розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах, що завдало суттєвої шкоди обороноздатності держави.

 

Loading...