Працює математична модель, – Шмигаль про поділ на кольорові карантинні зони

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль Фото з відкритих джерел

Перед тим, як віднести регіон до певної зони, аналізують низку параметрів

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль пояснив, що належність регіону до певної "карантинної зони" визначають за допомогою математичної моделі. Про це глава уряду повідомив під час засідання Кабміну 5 серпня, яке транслював телеканал ZIK. 

Так, Денис Шмигаль пояснив, що введення адаптивного карантину дозволить економіці працювати, а людям - заробляти собі на життя. Крім цього, громадяни можуть мати мінімальні обмеження, серед яких - носіння масок, дезінфекція та соціальна дистанція.   

"Цей карантин розподілений, як всі вже знають, за районами, містами обласного значення, за окремими територіями, аби не вводити карантинні заходи по всій країні або по окремих областях, блокуючи роботу цілої області у той момент, коли спалах є в окремому районі або окремому місті", - наголосив Шмигаль. 

Новини за темою: Тернопільська область може бути переведена в "зелену зону", – МОЗ

За його словами, таке нововведення оцінене міжнародними експертами як один із найкращих підходів у реалізації локального або адаптивного карантину. Так, міністр пояснив, що для визначення належності регіону до певної зони працює математична модель, у яку вносять такі дані:

  • кількість нових випадків коронавірусу,
  • динаміка захворювань,
  • завантаженість ліжок у лікарнях,
  • кількість тестувань,
  • кількість населення області.

"Застосовується ще цілий ряд параметрів, які впливають на те, яким буде рівень карантинних обмежень у тому або іншому населеному пункті або районі. Відповідно, рівні обмежень класифікуються по кольорах, це зелений, жовтий, помаранчевий, червоний", - підсумував прем'єр.

Нагадаємо, нещодавно головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що для того, щоб вийти з "червоної" зони, область протягом трьох днів поспіль повинна відповідати вимогам національних показників.  

Loading...