Повз Землю пролетів астероїд, який виявився частиною ракети 1960-х років

Підготовка другого ступеня ракети Centaur, 1964 рік NASA

Астероїд кілька разів перебував біля нашої планети

У вівторок, 1 грудня, повз Землю пролетів астероїд 2020SO, проте він виявився зовсім не космічним тілом, а частиною прискорювача ракети часів місії Surveyor 2, запущеної в 1966 році. Про це повідомляє Business Insider.

Зазначається, що прискорювач діаметром до 11 метрів перебував на відстані всього 13% від відстані між Землею і Місяцем. Астероїд 2020SO побачили ще 17 вересня 2020 року з обсерваторії на Гаваях.

Як повідомляє Newsweek, за деякий час науковці з Центру досліджень навколоземних обʼєктів NASA почали підозрювати, що до Землі летить ракетний прискорювач Centaur. Про це свідчили результати сканування і компʼютерна модель, а також інформація про те, що об’єкт уже кілька разів перебував біля Землі.

Тепер же в NASA отримали підтвердження цієї версії після отримання даних з інфрачервоного телескопа. Завдяки йому фахівці порівняли дані про 2020SO з даними про Centaur і підтвердили наявність в обʼєкта нержавіючої сталі 301. Також підтвердити це допомогла встановлена швидкість астероїда – лише 0,6 км на секунду.

Новини за темою: Вчені випадково зафільмували падіння метеорита на Землю. Відео

Нагадаємо, нещодавно космічний камінь 2020 VT4 розміром з автобус пролетів на рекордно малій відстані від Землі над південною частиною Тихого океану. Небесне тіло промайнуло на відстані менше ніж 400 кілометрів від планети.

Loading...