Повного локдауну можна уникнути: Тодуров розповів, які першочергові карантинні заходи потрібно вжити

Борис Тодуров ZIK.UA

Жорсткий двотижневий карантин виб'є з ладу малий та середній бізнес

Якщо роздати всім людям захисні маски, якщо збільшити кількість транспорту і посилити контроль за карантинними обмеженнями, тотального закриття країни можна уникнути.

Про це в ефірі ток-шоу "Ми всі – українці" на телеканалі ZIK під час включення заявив лікар-кардіохірург Борис Тодуров.

Борис Тодуров зауважив, що з економічного боку жорсткий двотижневий карантин виб’є з ладу малий та середній бізнес, багато людей безповоротно втратять роботу, це відобразиться і на фінансуванні медицини. Однак зменшити захворюваність на коронавірус повний локдаун зміг би.

Разом з тим Тодуров зазначив: якщо строго дотримуватися карантинних обмежень, повного закриття країни можна уникнути.

"Особисто моя думка – ми могли обійтися без повного карантину. Для цього потрібно безкоштовно видати всім одноразові маски. Всім бажаючим, всім, хто ходить по вулиці, хто заходить в магазин, в громадські місця. На це просто треба знайти гроші. Також на дезінфекцію", – підкреслив медик.

Окрім цього, зі слів Бориса Тодурова, необхідний тотальний контроль за дотриманням карантинних заходів.

"Потрібно дуже строго все контролювати, аж до штрафів, тут я можу погодитися, за неносіння маски в громадських місцях. Що стосується транспорту, необхідно максимально зменшити кількість людей в одному вагоні. Транспорт не потрібно обмежувати, навпаки, треба запустити всі наявні транспортні засоби, щоби якнайменше людей їхало в одному вагоні. Додатково треба проводити дезінфекцію після кожного рейсу", – сказав він.

Новини за темою: Знову локдаун? Чи зможуть бізнес та пересічні українці пережити посилення карантину

Тодуров додав, що забезпечення медичної системи, в тому числі киснем і медикаментами, також важливий фактор. Окремим питанням для влади має стати і питання медичного персоналу, який на сьогодні в Україні є дефіцитним.

"Необхідно хоча б втримати на робочих місцях тих, які працюють сьогодні. А втримати можна тільки високими зарплатами. Але поки ми не бачимо тих 300% до зарплати. Надбавки обмежилися 50% для медсестер і 70% для лікарів", – прокоментував Борис Тодуров.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що у 2021 році заробітна плата українських медиків зросте у 2,5 рази.

Додамо, співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко заявив, що повне і негайне фінансування медицини і наведення порядку в галузі медицини, а не запуск чат-ботів, повинні бути сьогодні в пріоритеті влади.

 

Loading...