Повернення жорсткого карантину в Ізраїлі: Як держава підтримує громадян, які залишилися без роботи

Фото з відкритих джерел

До посилення обмежень ізраїльтяни ставляться негативно, розповіла жителька Ізраїлю

В Ізраїлі держава виплачує щомісяця 75% від заробітної плати тим людям, які залишилися без роботи через карантин.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення повідомила жителька Ізраїлю Юлія Свірідова.

Жінка зазначила, що карантинні обмеження сильно вдарили по економіці країни, оскільки дуже багато людей залишилися без роботи, тож держава була змушена почати виплату соціальної допомоги. Проте цих коштів не вистачає на оплату за житло, комунальних послуг, на харчування тощо, зазначила Юлія Свірідова.

"75% від заробітної плати держава виплачує щомісяця тим людям, які залишилися без роботи. Мається на увазі, які сидять до цього часу без роботи з огляду на карантин. Ті люди, яких звільнили, отримують допомогу з безробіття, це приблизно та ж сума плюс відступні, коли звільняють людину", – зазначила Юлія Свірідова.

Новини за темою: Україна має бути серед перших, хто використає ізраїльську вакцину проти COVID-19, - Зеленський

За її словами, до повернення до жорсткого карантину ізраїльтяни ставляться вкрай негативно, люди кілька разів виходили на акції протесту. Юлія Свірідова додала, що водночас ситуація складна – кількість тих, хто захворів на коронавірус, велика. Вона вказала приклад – в одному із міст, де загальна кількість населення 5 тисяч осіб, є півтори тисячі хворих на COVID-19. Діти до школи не ходять, більшість людей залишаються без роботи.

Сплеск захворюваності, додала вона, пояснюється великою кількістю порушень карантинних обмежень, відвідування торговельних центрів. Окрім того, свою роль у поширенні захворювання зіграли й релігійні лідери, які закликали не носити маски та не здавати тести на коронавірус.

Як повідомляли, прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що з 25 вересня в країні на два тижні запровадять повний карантин для боротьби з другою хвилею коронавірусу.

Слід зауважити, що Ізраїль став першою країною світу, яка ввела повторний локдаун. З 18 вересня Ізраїль запровадив повторний карантин через побоювання, що система охорони здоров'я не впорається зі зростаючим числом інфекцій. Перший карантин тривав з березня до травня, а вже у вересні в країні знову почав збільшуватися рівень захворюваності.

Нагадаємо, нещодавно в Ізраїлі розробили тест, який визначає наявність коронавірусу протягом 10 секунд і коштує 1 шекель (приблизно 8 грн). 

Loading...