Повернення за шкільні парти: Психотерапевт пояснив, чи вплине карантин та ізоляція на комунікацію між дітьми

Спартак Суббота

Спартак Суббота назвав, чим сучасні діти відрізняються від старших поколінь

Ізоляція з огляду на карантин через пандемію COVID-19 не вплине на комунікацію між школярами, діти швидко повернуться "у колію".

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив науковий керівник Інституту когнітивного моделювання, психотерапевт Спартак Суббота.

Експерт пояснив, чим сучасні діти відрізняються від старших поколінь.

"Є речі, які незмінні. Це, наприклад, типи нервової системи. Їх не так багато. Люди народжуються хоч і різні, але у них є схожі моделі поведінки і реакції на зовнішній світ. Однак що сильно змінилося за цей час – це технологічний прогрес. Люди зараз мислять зовсім іншими категоріями. Зараз у кожної дитини є телефон, і зараз кліпове мислення дозволяє людині поглинати більшу кількість інформації. Однак та інформація, яка раніше була необхідна, відсіюється", – сказав Спартак Суббота.

Експерт також пояснив, що, коли дитина перебуває безпосередньо у класі, слухає, записує інформацію, безпосередньо контактує із вчителем та іншими дітьми, інформація засвоюється краще, аніж якби бачила її лише на моніторі. Окрім того, свою роль відіграє і фактор контролю, а також можливість дитини порівняти себе з іншими.

Новини за темою: В умовах карантину школи можуть самостійно переносити канікули, - МОН

Спартак Суббота зауважив, що адаптуватися до нововведень, які запроваджені з огляду на пандемію, можна завдяки комунікації, яка відновлюється дуже швидко.

"Діти не потребуватимуть якихось особливих засобів відновлення комунікації. Діти, одного разу вибудувавши хорошу комунікацію в школі, згодом її відновлять дуже швидко. Тобто ось ця ізоляція, коли діти були на карантині, не сильно вплинула на процес навчання, тобто діти швидко повернуться в колію", – сказав Спартак Суббота.

Нагадаємо, в Україні сьогодні відзначають День знань в умовах пандемії коронавірусу.

Додамо, за минулу добу в Україні підтвердили 2088 нових випадків коронавірусу.

Loading...