live

Посилення карантину в Україні: Кабмін оприлюднив список нових обмежень

Більш жорсткі заходи очікуються на період карантину - до 24 квітня

Засідання уряду під головуванням Дениса Шмигаля

Фото: прес-служба Кабміну

В умовах швидкого поширення коронавірусної інфекції на території України Кабінет міністрів планує запровадити більш жорсткі вимоги до карантину. Про це повідомляє Урядовий портал

"З метою унеможливлення поширення коронавірусної хвороби пропонується запровадити ефективну комбінацію профілактичних немедикаментозних заходів, серед яких: домашня ізоляція, соціальне дистанціювання осіб віком старших 60 років, обмеження відвідування парків та зон відпочинку та інше", – сказав на засіданні уряду міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

Отже, зважаючи на щоденне зростання кількості хворих на COVID-19 в Україні більше, ніж на 10%, та враховуючи рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і досвід міжнародної практики, уряд вважає за потрібне запровадити більш жорсткі вимоги щодо карантину.

Згідно з повідомленням, під час карантину, який триватиме до 24 квітня 2020 р. на всій території України пропонується заборона на:

  • перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;
  • переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;
  • перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;
  • відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;
  • відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
  • проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.

Всі інші нововведення будуть опрацьовані з урахуванням пропозицій уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та профільних міністерств та відомств.

Нагадаємо, заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявив, що пік епідемії коронавірусу в Україні очікується в період між 15 і 25 квітня цього року. 

Loading...