Поліція візьме на облік українських користувачів "ВКонтакте", – РНБО

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив про необхідність відповідальності українців

Мобільний додаток "ВКонтакте"

Фото з відкритих джерел

Секретар РНБО України Олексій Данілов заявив, що українських користувачів російської соціальної мережі "ВКонтакте" візьмуть на облік поліції. Про це чиновник повідомив під час онлайн-конференції, яку транслювала пресслужба РНБО у Фейсбук.

За словами Данілова, йдеться про тих українців, які поширюють у "ВКонтакте" російський контент. "Це має бути так само їх відповідальність. Навіщо вони це роблять, і для чого вони це роблять. Справа в тому, що зараз та система, яка починає працювати, ми про всіх цих користувачів будемо мати розуміння. Вони будуть перебувати на обліку. Якщо вони далі будуть поширювати російський контент, то вони будуть мати певний клопіт з нашою поліцією, з нашими силовими структурами", – сказав секретар РНБО.

Водночас чиновник нагадав, що відповідно до українського законодавства про санкції, зазначена соцмережа не має права працювати на території України, але її розробники швидко обходять блокування. "Ми сьогодні займаємося цими питаннями, фахівці розуміють, про що йде мова. Вони дуже швидко змінюють проксі... Ми вважаємо, що найближчим часом з допомогою наших іноземних партнерів це питання буде вирішено", – висловився Данілов.

Новини за темою: Мінкульт вимагатиме від Google і Apple вилучити додаток "ВКонтакте" для українців

Нагадаємо, нещодавно в РНБО заявили, що активізація російських соціальних мереж напередодні місцевих виборів в Україні може становити загрозу національній безпеці країни. Тоді зазначалося, що спеціалісти з кібербезпеки взаємодіють із міжнародними колегами для заходів щодо блокування "ВКонтакте".

Loading...