Початкова сума хабара за закриття справи проти Burisma сім'ї Байденів становила 50 млн доларів, – Кулик

Фото з відкритих джерел

Початкова сума хабара за закриття справи Burisma становила 50 мільйонів доларів США, а не 6 мільйонів. Про це заявив Костянтин Кулик, старший групи прокурорів ГПУ з розслідування економічних злочинів режиму Януковича 2016–2019 рр., на спільній пресконференції з народним депутатом Андрієм Деркачем.

Кулик нагадав, що нещодавно представники Burisma були затримані під час передачі агенту НАБУ хабара у 6 мільйонів доларів для закриття справи Burisma. 

"Початкова сума хабара становила 6 мільйонів. Розмір хабара становив 50 мільйонів доларів США", – заявив експрокурор, демонструючи відповідні документи.

"Цього ж Андрія Кичу в 2019 році представники Burisma вже делегували провести переговори з прокурорами Генеральної прокуратури України. У мене в руках рапорт прокурора з моєї групи, яка розслідувала справу Burisma. Як випливає з рапорту, Burisma і заступник Генпрокурора Єнін намагалися вплинути на закриття справи", – підкреслив Кулик.

Деркач зазначив, що мова йде про Єніна, якого Порошенко оформив на посаду заступника міністра закордонних справ у новий МЗС Зеленського для контролю чутливих тем для Порошенка, Байдена і їхнього американського зв'язкового Джорджа Кента.

"Єнін продовжує донині контактувати з Джорджем Кентом, доповідаючи щотижня у телефонному режимі про ситуацію", – зазначив нардеп.

У серпні 2019 року, повідомив Кулик, йому надійшла інформація про те, що Злочевський виділив 50 млн доларів для закриття кримінальних справ, пов'язаних з діяльністю компанії Burisma. Головні вимоги – закрити справу, пов'язану з діяльністю Burisma.

"Я підготував відповідний рапорт і доповів Генпрокурору про необхідність документувати спробу дати хабар. Ось цей рапорт", – зазначив Кулик, демонструючи копію документа.

Ключове питання, на думку експрокурора, як може бути переданий такий великий обсяг коштів.

"Можете уявити собі обсяг купюр розміром в 50 мільйонів доларів. Зрозуміло, що в "кеші" такий хабар був неможливим. Тому ми звернулися до СБУ з проханням допомогти у створенні легендованого підприємства, на яке повинні були зайти кошти. Але тут сталася зміна керівництва ГПУ: Луценку прийшов на зміну Рябошапка. Після цього, фіксування хабара в 50 мільйонів зупинилося, а Рябошапка заявив, що справи проти Burisma не існує", – сказав Кулик.

У цій справі, заявив старший групи прокурорів ГПУ з розслідування економічних злочинів режиму Януковича 2016–2019 рр., є дуже дивні обставини.

"Один з епізодів офіційної підозри Злочевського у справі №1590, яка нібито за 6 мільйонів мала бути закрита, включає факти співучасті Злочевського в легалізації грошових коштів з використанням компанії Burisma, а також Rosemont Seneca Boa Девону Арчера з орбіти сім'ї Байденів. Представники Burisma виділяли 50 млн доларів за закриття не тільки справи Злочевського, але і проти компанії, близької до ексвіцепрезидента США Джо Байдена. Коли представники Burisma були затримані на хабарі у 6 мільйонів, компанія Rosemont Seneca Boa, а відповідно і платежі Байдену у справі вже не фігурували. Це особисто підтвердив Ситник на своїй недавній пресконференції", – резюмував Кулик.

У свою чергу, народний депутат Андрій Деркач підкреслив, то Байдени в підозрі були, але зникли по дорозі разом з ще 44 мільйонами доларів, які і були основною частиною хабара.

"Всі добре заробили. Ще більш дивним є той факт, що про відсутність прізвища Байдена у справі, в якій той точно фігурує, заявляє керівник НАБУ Ситник, пропонуючи не втручатися в міжнародні політичні процеси. Цинізм пропозиції зашкалює. Адже саме Ситник втручався у вибори президента США в 2016 році, використовуючи фейки про так звану "амбарноу книгу" у справі начальника штабу Трампа – Пола Манафорта і "топив за Хілларі", – резюмував Деркач.

Новини за темою: Хабар для НАБУ і САП: ВАКС взяв під варту двох фігурантів справи

12 червня колишній чиновник за сприяння посадовця управління Державної фіскальної служби (ДФС) в м. Києві та інших осіб намагався передати $6 млн неправомірної вигоди керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницкому та керівництву Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Як повідомляли ЗМІ, на хабарі в $6 мільйонів затримали першого заступника начальника Податкової служби Києва Миколу Ілляшенка та директора з правових питань компанії Burisma Андрія Кичу.

Loading...