Пляжі відкриють: У МОЗ пояснили, за яких умов українці зможуть купатися

Віктор Ляшко Українська правда

Громадяни повинні дотримуватися соціальної дистанції та правил особистої гігієни

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що цього літа Міністерство охорони здоров'я дозволить купатися у водоймах, однак за певних умов. Про це Ляшко повідомив на пресбрифінгу 18 травня, який транслював телеканал ZIK.

За його словами, попри те, що в прісній воді збудник може виживати, у річках з проточною водою інфікуватись досить складно, хіба що при тісному контакті.

"Ми провели певні консультації з Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб й фахівці підтвердили, що морська сіль та ультрафіолетове випромінювання знищує збудник коронавірусу", – пояснив головний санітарний лікар.

Новини за темою: Кількість хворих зменшується: В Україні зафіксували 325 нових випадків COVID-19

Однак, попри дозвіл, українці повинні дотримуватися таких умов:

  • Дотримуватись безпечної дистанції (не менше 2 метрів);
  • Дотримуватись правил особистої гігієни: мити руки, чхати і кашляти в одноразову серветку та використовувати захисні маски.

Крім цього, у МОЗ порекомендували не відвідувати пляжі людям з групи ризику. Зокрема, йдеться про літніх людей та людей з хронічними захворюваннями.

Новини за темою: У МОЗ розробили нові правила роботи салонів краси

Нагадаємо, нещодавно Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що в Україні нові етапи ослаблення карантинних заходів повинні відбуватися кожні 10 днів, якщо епідеміологічна ситуація не буде погіршуватися.

Loading...