Планована до відродження в Україні інспекція ЖКГ проблем галузі не розв'яже, і її можна буде легко заблокувати, - експерт

Фото з відкритих джерел

Інспекція також стежитиме за дотриманням стандартів, норм і правил у галузі ЖКГ

Відродження ліквідованої у 2011 році всеукраїнської інспекції у сфері ЖКГ нинішніх проблем у галузі ЖКГ не розв'яже. Водночас Україна ризикує отримати додаткову інституцію з потенційно корупційним механізмом. Про це журналіст Олена Голубєва пише в статті "Алло, інспекторе! Чому в Україні нікуди поскаржитися на холодні батареї і переповнені сміттєві баки" на сайті 112.ua, посилаючись на координатора енергетичних програм Громадянської мережі "Опора" Тетяну Бойко.

Створення Державної житлово-комунальної інспекції, яка як центральний орган виконавчої влади контролюватиме справедливість тарифів на комунальні послуги, передбачено депутатським законопроєктом № 4403. Інспекція також стежитиме за дотриманням стандартів, норм і правил у галузі  ЖКГ: зокрема, візьме під контроль галузь управління та утримання житлового фонду, яку нині ніхто не контролює.

"Нова інспекція розбиратиметься з такими випадками, як незаконне навішування додаткових батарей або самовільне загородження частини сходової кліті. В її компетенції розбиратися з тими, хто, наприклад, змотує показання свого лічильника (тепла) за допомогою магніту, внаслідок чого  відсутні суми оплачують всі інші мешканці будинку", - розповів 112.ua співавтор ініціативи нардеп Олексій Кучеренко.

Однак опитані 112.ua експерти не в захваті від такої ініціативи.

"У багатьох країнах існує інститут енергетичного / комунального омбудсмена, але те, що пропонується (законопроєктом № 4403), на це не схоже. Частину повноважень має НКРЕКП. Інституція, створення якої пропонують, може стати органом, який просто полює на відьом", - говорить Бойко.

Новини за темою: Заборгованість із оплати компослуг: Ексміністр ЖКГ розповів, чому сьогодні провалені платежі за газ

Співрозмовники 112.ua зазначають, що при цьому діяльність інспекції, на створення якої необхідно буде виділити з держбюджету 43,2 млн грн, може бути паралізовано. Влада має величезний досвід мораторіїв, заборон та інших пут, якими надійно стриножать контролерів. Наприклад, діяльність Державної екологічної інспекції, яка контролює вирубування лісу, викиди шкідливих речовин, галузь медичних відходів та багато інших аспектів екології, було заморожено у зв'язку з тим, що їй заборонили проведення планових перевірок. Раніше було обмежено перевірки у галузі продовольчої безпеки, щоправда, під приводом нібито захисту чесних підприємців від терору перевірчих органів.

Loading...