Піднімуть "Делфі", а далі що? – Кацман про відсутність кримінальних справ

Політичний експерт та заслужений журналіст України Володимир Кацман Скріншот відео

Проблема щодо затонулих суден стосується не тільки танкера, зауважив експерт

Кримінальних справ щодо того, як танкер "Делфі" потрапив до вод біля одеського узбережжя, немає. Тому постає питання, що буде після того, як затонуле судно піднімуть.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Гість студії під час обговорення проблеми з підняттям затонулого біля берегів Одеси танкера "Делфі" зауважив, що сім барж дунайського пароплавства просто зникли, і їх ніхто не може знайти. А на дні Дніпра, додав він, досі знаходяться 19 затонулих суден, їх не можуть підняти, і вони продовжують забруднювати довкілля.

"І щодо "Делфі". Президент сказав слова, які, на мій погляд, абсолютно самокритично звучать. Він сказав, що ситуація з "Делфі" – це імпотенція практично нашої влади... Але імпотенцію треба ж виправляти. А як її виправляти? Підняти цей "Делфі" або не підняти, якщо немає конкретної кримінальної справи за тим, як цей "Делфі" туди потрапив, там же немає кримінальної справи навіть. Там відбулося перекачування, перекидання нафти, не той екіпаж сів, не туди повів... Що можна зробити в такій ситуації? От піднімуть "Делфі", а далі що?" – риторично поцікавився Володимир Кацман.

Новини за темою: "Делфі" – це яскравий показник абсолютної непрофесійності чинної влади, – Тетяна Плачкова

Нагадаємо, танкер "Делфі" під прапором Молдови сів на мілину недалеко від Одеси 22 листопада 2019 року. Тоді капітан судна відмовлявся подати сигнал SOS і евакуюватися без дозволу судновласника.

У січні 2020 року Державна служба морського та річкового транспорту України завершила розслідування за фактом аварії танкера-бункерувальника "Делфі" біля узбережжя Одеси та заявила, що основними причинами аварії стали порушення з боку судновласника та капітана судна, неготовність екіпажу діяти в складних погодних умовах і обмежена кількість на судні палива.

У лютому цього року капітану танкера "Делфі" повідомили про підозру. Його звинуватили в порушенні правил безпеки руху та експлуатації водного транспорту.

18 липня дві спроби підняти з мілини та поставити на кіль аварійний танкер "Делфі" біля узбережжя Одеси виявилися безуспішними: обірвався трос одного з двох буксирів. 25 липня операція з підняття "Делфі" з одеського пляжу знову закінчилася обривом троса.

Водночас 26 липня події навколо танкера "Делфі" визначили як надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Компанії-підряднику судновласника відмовили у продовженні робіт, тепер їх передали Адміністрації морських портів України та ДСНС.