Підготовкою українських військовослужбовців відтепер буде займатися британська місія Orbital, - посол Великої Британії

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс Фото з відкритих джерел

Дію інструкторської місії продовжили до 2023 року

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс заявила, що тепер інструкторська місія Orbital буде здійснювати також військову морську підготовку українських військовослужбовців. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна

"Великим доповненням тепер є морська підтримка. Це не лише будівництво кораблів, а й підготовка, яку буде реалізовано через операцію Orbital. Логічно, що ми будемо країною-лідером із військової морської підготовки на півдні, проте також працюватимемо з іншими країнами. Оскільки операція Orbital уже діє, люди добре знають її, довіряють, бачили її послужний список, це правильний механізм для того, щоб додати до неї компонент морської підготовки. Це буде головний фокус додаткової підтримки до 2023 року", - сказала Сіммонс.

Новини за темою: Україна та Британія мають намір спільно створити ракетний катер, - Міноборони

Окрім цього, посол зауважила, що під час візиту президента Володимира Зеленського до Великої Британії ключовою подією стало підписання Меморандуму про наміри у сфері розвитку військово-морського потенціалу України. Вона зазначила, що кораблі, які Велика Британія передасть Україні, можуть бути оснащені зброєю.

"Цей документ, який, я сподіваюся, буде остаточно завершений у наступні кілька тижнів (тому що ми досі обговорюємо фінальні уточнення), стосується перебудови портової інфраструктури, фактично ремонту портів, а також надання кораблів, будівництво яких розпочнеться у Сполученому Королівстві і, сподіваюся, завершиться в Україні. Це означає також передання британських технологій будівництва. Ці човни можуть бути оснащені зброєю", - сказала Сіммонс.

Новини за темою: Можливий безвіз: Британія надішле в Україну ознайомчу делегацію

Також пані посол звернула увагу, що в українсько-британському співробітництві у сфері безпеки не відбудуться зміни після Brexit.  На думку Сіммонс, статус України як партнера розширених можливостей НАТО робить більш вірогідною участь нашої країни у навчаннях альянсу в майбутньому.

"Я не очікую якихось змін у цій сфері. Наші зобов'язання щодо безпеки залишаються тими самими, незважаючи на те, є ми частиною ЄС чи ні... Усі країни розуміють, що в нас є спільна стратегічна мета в співпраці з Україною і допомозі вирішити конфлікт, боротьбі з непрямою російською агресією. Для мене найважливіше те, що я продовжую працювати з делегацією ЄС, Німеччиною і Францією, зацікавленими країнами ЄС, які присутні тут, і я впевнена, що це не зміниться", - сказала дипломат.

Новини за темою: Зеленський запросив британців долучитися до будівництва фінансового "Київ-Сіті"

Нагадаємо, нещодавно заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква заявив, що Україна за підтримки Великої Британії планує збудувати військово-морські бази в Чорному та Азовському морях.

Loading...