Під час засідань Нацрада наражає представників ТРК на ризик захворіти на коронавірус, - НСЖУ

Фото з відкритих джерел

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення створила всі умови, щоб представники ТРК, які беруть участь у її засіданнях, могли захворіти на коронавірус. Про це заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко у Facebook.

За його словами, на недотримання карантинних обмежень, відсутність елементарних умов, принизливе ставлення до себе поскаржилися Національній спілці журналістів України учасники засідання Нацради, що проходило 26 листопада.

"Нацрада знущається над тими, хто від неї залежить", - наголошують представники ТРК.

Томіленко зазначив, що Національна спілка журналістів України поділяє обурення колег та вимагає від Нацради забезпечити належні умови для учасників засідань медіарегулятора.

За його словами, умовами, в яких представники ЗМІ мають долучатися до "онлайн"-засідання Нацради і відстоювати свою позицію, обурений й директор запорізького КП "Муніципальна телевізійна мережа" (телеканал Z) Дмитро Веліканов.

"Хол, де скупчилося більше людей, ніж треба – зо два десятки чоловік. Хто в масках, хто ні. Там хтось працює, тут треба відповідати на запитання Нацради, дуже незручно. Навіть образливо чи що", − зазначив він у коментарі НСЖУ.

За словами Веліканова, попри те, що він проінформував Нацраду про те, що була захворюваність на коронавірус у редакції, перевірка все одно відбулась. І сам він був на момент перевірки хворим.

"Лист про перевірку ми отримали за три дні, а не за 5, як це передбачено. Представник прийшов, незважаючи на небезпеку. Я з лікарняного мав приїжджати підписувати протокол. Дай Боже, щоб представник не захворів", − прокоментував він.

Водночас власниця радіо "Буковинська хвиля" Оксана Продан підтвердила слова свого колеги, навівши власний приклад.

"Я була особисто на засіданні 26 листопада, де більшість представників телерадіокомпаній, які приїхали з різних куточків України, не могли повірити до початку розгляду, що таке може бути. Всі, чиї питання розглядають, "запускаються" тільки в хол, до турнікета охорони, де їх реєструють працівники Нацради до початку засідання. І далі всі разом знаходяться не в залі засідань, не навіть в коридорі якогось поверху, а в холі біля вхідних дверей", − написала вона.

Вона наголосила, що кількість людей на засіданні перевищувала можливу за санітарними нормами.

"Без води, без туалету, в холоді та під загрозою бути інфікованим COVIDом, створеною Нацрадою, − саме так отримують чи не отримують можливість працювати сьогодні українські журналісти радіо та телебачення, − в тортурні.

Є людські умови, які мають забезпечувати державні органи відвідувачам, є повага до професії, є вимоги для захисту здоров’я і є, нарешті, Кодекс України про адміністративні правопорушення, який стосується не тільки бізнесу, але й держави", − зазначила Оксана Продан.

Однак одна з учасниць засідання Нацради, директорка ТРК "Рівне 1" Людмила Дудіна розповіла, що особливих претензій до організації засідання в неї немає: "Ми всі були у масках, було скупчення людей, але не особливо відчувалося. В приміщенні – прохолодно, близького контакту одне з одним не мали. В тих умовах, які створила для нас держава, то все адекватно. Глобальних претензій я не маю".

"Тісно, шумно, холодно, без води й без туалету - так всі чекають свого питання. Учасники знаходяться між дверима та охороною - в магазинах в таких місцях собак залишають в погану погоду!" − сказала Продан.

До слова, у квітні цього року через запроваджений в Україні карантин Нацрада змінила  Регламент і відтоді свої засідання проводить у режимі реального часу із використанням відеоконференції "Zoom". Тож члени Нацради для участі у засіданні не зобов’язані бути фізично присутні у приміщенні відомства. Водночас  ліцензіати, які отримали запрошення на участь у засіданні, мають бути фізично присутні у будівлі регулятора за адресою: м. Київ, вул. Прорізна, 2. Однак, попри пандемію коронавірусу COVID-19 та карантинні обмеження, які були запроваджені, представникам ТРК надано єдине місце для офіційного "виходу в ефір" - невеликий хол на вході в приміщення.

Національна спілка журналістів України висловила солідарність із колегами з телерадіокомпаній та вимагає від Нацради невідкладно змінити порядок допуску представників ТРК до участі в "онлайн"-засіданнях регулятора.

"Настільки грубе нехтування карантинними нормами є недопустимим, - наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Члени  Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення мають дбати про убезпечення здоров’я представників ТРК, не говорячи про вияв елементарної  людської поваги. Можна організувати дистанційну участь в засіданнях, для місцевих ТРК – з обласних центрів  за участі регіональних представників Нацради. Головне, регулятор має захоплюватися не каральними повноваженнями, а дбати про підтримку медіа та допомогу в нинішні кризові часи".

НСЖУ готує офіційні звернення щодо грубого порушення карантинних обмежень при організації засідань Нацради до Національної поліції, МОЗ, Держпродспоживслужби, а також поінформує про ситуацію парламентські Комітети – з питань гуманітарної та інформаційної політики і з питань свободи слова.

 

Loading...