live

Під час евакуації із Китаю медики не допустили на борт літака чотирьох осіб

Серед осіб, які не змогли потрапити на рейс, троє українців та одна іноземка

Евакуація громадян України та іноземців з Уханя Посольство України в Китаї та Монголії

На етапі медичного огляду перед посадкою у літак, що проводить евакуацію із Уханя, трьох громадян України та одну іноземку не допустили на борт судна. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі одного із українських телеканалів, повідомляє УНН.

"Евакуація проходить у штатному режимі. Уряд має чіткий план і ми його виконуємо. До прийому людей готові. Літак вже вилетів. Усі пройшли відповідні перевірки. На борт допущені люди без симптомів гострої респіраторної інфекції", - зазначив Ляшко.

Він також розповів, що на етапі огляду китайськими медиками не допущено на борт 4 людини, 3 з них українці та 1 — іноземка. Після цього українські фахівці, медики, які супроводжують цей рейс, провели додатково фінальний огляд.

Загалом до рейсу допущено 73 людини. Після прильоту пасажирів розмістять в обсервацію у визначеному Кабміном об'єкті. За недопущеними українцями наглядають китайські лікарі, ці особи перебувають на постійному зв'язку з консульською службою.

"Прошу не створювати паніку, зберігати здоровий глузд та розуміння, що у будь-якій ситуації треба залишатися людьми. Там могли опинитись кожен із нас чи дорога нам людина. Ми забираємо людей, які і так переживають непростий період. Серед евакуйованих сім'я з 8-річним сином, молода пара, 20-річні студенти. Наш обов'язок - забрати їх та створити максимально комфортні умови. Це стосується не тільки організації перельоту та облаштування їх побуту, але й прийняття їх іншими українцями. Невже в такій великій країні немає місця для менше сотні громадян, які опинилися в складній ситуації?" - наголосив заступник міністра.

Нагадаємо,  очікується, що український літак, який евакуює 48 громадян України та 29 іноземців, приземлиться на території України орієнтовно о 8:00 20 лютого. 

Також посольство України в Китаї не дозволило українці Анастасії Зінченко взяти із собою собаку під час евакуації з міста Ухань.

Loading...