Перша хвиля COVID-19 в Україні відбувається тільки зараз, - Зеленський

Володимир Зеленський Українська правда

За його словами, раніше Україні вдалося збити хвилю тоді, коли вона наступила в Європі

Президент Володимир Зеленський заявив, що перша хвиля коронавірусної хвороби COVID-19 прийшла в Україну тільки зараз, оскільки раніше її вдалося збити. Про це він розповів в інтерв'ю телеканалу "Україна 24". 

"Більшість європейських країн – Італія, Англія, прибалтійські країни, всі нас вітали, коли ми збили першу хвилю. У нас в Україні першої хвилі реально не було, зараз вона, і зараз ми зростаємо. Зараз хвиля. Хвиля в тому, що йде щодня зростання. Ми першу хвилю просто збили, в Україні її не було в ті терміни, коли вона була в Європі. Це з тим, що ми приймали українців додому", - сказав Зеленський.

Новини за темою: У Києві за добу від COVID-19 померли сім хворих, це вперше за увесь час епідемії

Водночас, попри хорошу підготовку до можливої "другої хвилі", Зеленський застерігає, що медична система України може не витримати і повториться італійський сценарій, якщо "хвиля" виявиться дуже потужною. 

"Ми зараз в цьому напрямку дійсно дуже потужні: з точки зору ліжок, обладнання, кількості тестів, технічної підготовки, фахівців... Але не витримає ні кількість ліжок будь-яка, і особливо не витримає кількість спеціалістів другої хвилі, якщо вона буде дуже потужною. Якщо не витримають наші медики, буде те, що було в Італії", - пояснив глава держави.

Новини за темою: Зеленський: Говорити про зміну "Мінська" як майданчика переговорів ТКГ дуже рано

Що стосується питання про майбутню вакцину від COVID-19, то за словами Зеленського, "все це трішечки чутки", адже ніхто не знає чітких термінів: "В усі черги ми записані. Але при всій повазі до різних країн-партнерів, поки що це слова, розробки, обіцянки".

Новини за темою: Зустріч радників "нормандської четвірки" відбудеться 28 серпня, - Зеленський

Нагадаємо, станом на ранок суботи, 22 серпня, в Україні коронавірусну хворобу підтвердили у 102 971 особи, за минулу добу зафіксували новий антирекорд - 2328 нових випадків. 

Loading...