live

Перш ніж перекладати відповідальність на лікарів, захистіть їх, – Тодуров

Борис Тодуров Фото - скріншот

Інститут серця уже 3 місяць готується до прийому хворих на коронавірус, але ще жодного разу не отримував від держави ні масок, ні рукавиць, ні захисних костюмів

Сьогодні перекладати відповідальність з плечей державних на плечі лікарів – це не чесно. Ви спершу захистіть цих лікарів.

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявив директор Інституту серця, український кардіохірург Борис Тодуров.

Тодуров зауважив, що Інститут серця уже 3 місяць готується до прийому хворих на коронавірус, але ще жодного разу не отримував від держави ні масок, ні рукавиць, ні захисних костюмів. За його словами, усе, що приготувала лікарня – спонсорська допомога.

Новини за темою: Кличко заступився за лікарів швидкої і закликав МОЗ забезпечити їм доплату

"Тому, коли хтось буде запитувати у головного лікаря, чи начальника, а чому ви там не готові, або чому ви не працюєте по протоколу, то спочатку він повинен відзвітувати, що ви дали цьому начальнику для того, щоби цей протокол був виконаний. Тому сьогодні перекладати відповідальність з плечей державних на плечі лікарів – це не чесно. Ви спершу захистіть цих лікарів", – наголосив Тодуров.

Новини за темою: Медиків первинної екстреної допомоги внесли до списку лікарів, які отримуватимуть доплату, - Степанов

Гість ток-шоу також нагадав, що зарплата українських лікарів та медсестер сьогодні мізерна.

Новини за темою: Зеленський пропонує навчити лікарів користуватися апаратами ШВЛ через онлайн-уроки

"Вчора я міністру заніс доповідь. Середня зарплата медсестри в Інституті серця, який готується масово приймати цих хворих, – 4400 гривень. Середня заплата лікаря – 5800 гривень. Ми підготували 30 місць для хворих на COVID. Щоб обслуговувати одного хворого потрібно 30 костюмів на день. Про рукавички, маски, капельниці я вже не говорю. А антибіотики! Щоб заінтубувати хворого, це також не просто. Потрібен кисень, наркотики, потрібно хворого підтримувати у напівсонному стані, потрібні окремі препарати. Необхідна трубка інтубаційна, її потрібно змінювати, треба мати спеціальні катетери, потрібні присторої. Ось вся ця інфраструктура у більшості лікарень відсутня. Тобто цієї всієї інфраструктури і управлінської вертикалі сьогодні немає. Ми про це повинні говорити", – додав кардіохірург. 

Нагадаємо, станом на 9:00 9 квітня в Україні 1892 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 57 летальних, 45 пацієнтів одужало.

Як повідомляли, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету міністрів України 8 квітня заявив, що розмову про ймовірне послаблення карантинних заходів можна буде вести не раніш як у травні.

 

Loading...