live

Перепис населення можуть відкласти, - Немчінов

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов

Фото з відкритих джерел

Розглядається також варіант цифрового перепису

Міністр Кабінету міністрів Олег Німчинов заявив, що наразі не зрозуміло, чи будуть у держави кошти провести цього року перепис населення. Про це він розповів в інтерв’ю інтернет-виданню "UA-Times".

"Є кілька сценаріїв реалізації. В тому числі, Дмитро Дубілет (ексміністр Кабміну - ред.) пропонував провести цифровий перепис. Він теж має право на існування. Але класичний перепис, про який говорять демографи та соціологи, повинен бути. Але це дійсно серйозні кошти. Я не готовий сказати, чи зараз держава, принаймні в цьому році, готова на це витрачати кошти. До того ж, його цикл підготовки достатньо довгий", - зазначив Немчінов.

Немчінов вважає, що "вікно можливостей" для проведення перепису найближчим часом уже пропустили. 

"Для того, щоб провести перепис у 2020, навіть у 2021 році, ми в березні мали б запустити цей процес", - підкреслив урядовець.

Водночас він розповів, що спілкувався з керівником Держстату Ігорем Вернером та переконаний, що тестова оцінка наявного населення була проведена "достатньо якісно і на цікавій основі". При цьому, Немчінов додав, що похибка є достатньо суттєва, хоча і в межах статистичної.

"Тобто, оцінка наявного населення проведена достатньо добре. Це не знімає з нас питання повноцінного перепису населення. Це вимоги Організації Об’єднаних Націй. Це вимога правлячої партії", - зауважив міністр.

Нагадаємо, попередній міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заявляв, що для проведення перепису населення в Україні треба буде виділити 3-4 мільярди гривень.

Loading...