Перехід на зимові шини: 7 найсерйозніших помилок водіїв

Зимова шина Фото з відкритих джерел

Неправильна установка шин або їзда з пошкодженою гумою можуть спричинити неприємні ситуації на дорогах

Традиційно у листопаді водії починають змінювати літню гуму на зимову. Крім цього, частина автомобілістів змінюють шину з першим снігом, у зв'язку з цим на шиномонтажних станціях утворюються великі черги. Однак, деякі водії "перевзуваються" самостійно.

Про 7 найпоширеніших помилок, які можуть причинити неприємні ситуації на дорогах, розповів AutoOboz.

Помилка 1: Установка зношених або пошкоджених шин

Для безпечної їзди снігові шини повинні бути у хорошому стані. Однак, якщо гума не нова, то її зношення повинно бути рівномірним. Так, зношення бічних частин відбувається найчастіше через те, що водій їздив із слабо накачаною шиною. Якщо знос у центральній частині, то шини були перекачані.

Також перед використанням зношених шин потрібно переконатися, що глибина протектора становить не менше 4 міліметрів. Водночас на пошкоджених шинах їздити заборонено, адже це становить небезпеку. 

Помилка 2: Використання пошкодженого диска

У разі використання пошкодженого диска, у шині постійно буде падати тиск. У зв'язку з цим її потрібно буде регулярно підкачувати. 

Помилка 3: Неправильна обробка коліс під час шиномонтажу

Перед тим, як встановлювати зимову гуму, на обід необхідно нанести шиномонтажну пасту. Таким чином край шини отримає ефект ковзання. Однак, заборонено використовувати моторну оливу або мастило на основі литолу. Адже це спричинить роз'їдання гуми. 

Помилка 4: Ігнорування малюнка напрямку

На автомобільних шинах зазначено напрямок обертання (великі стрілки на боковині). Якщо проігнорувати малюнок та встановити шину неправильно, то автомобіль буде менш стійким на дорозі. Крім цього, це збільшує ризик ковзання та знижує керованість авто. 

Якщо ж на шині немає спеціальних стрілок, то її напрямок не має значення. У такої гуми ненаправлений протектор. 

Помилка 5: Низький тиск у шинах

Після встановлення шин необхідно виставити необхідний тиск. Його значення найчастіше вказані на наклейці, яка розташована на передній чи середній стійці в прорізі водійських дверей.

Помилка 6: Їзда з поганим балансом

Шини балансують на спеціальному стенді. У разі відсутності збалансованості автомобіль не буде плавно рухатися, а шини зношуватимуться нерівномірно. 

Помилка 7: Неправильне затягування болтів і гайок

Болти та гайки колісних дисків потрібно затягувати спеціальним ключем. В іншому випадку є ризик пошкодити різьбу на грані. Крім цього, не потрібно змащувати болти і гайки, адже це може спричинити відкручування колеса під час їзди. 

Новини за темою: Українських водіїв попередили про нові штрафи

Нагадаємо, в Україні з 1 жовтня учасники дорожнього руху на заміських дорогах повинні їздити з увімкненими фарами у будь-який час доби. Це правило діятиме до 1 травня.

Loading...