Пандемія COVID-19: "Вузьким горлечком" проблеми стане дефіцит медиків, – Амосова

Катерина Амосова Скріншот відео

Медпрацівники отримують мізерну платню, констатувала Катерина Амосова

"Вузьким горлечком" проблеми у боротьбі з COVID-19 стане дефіцит медиків, які покидають систему охорони здоров’я, оскільки та платня, яку вони отримують, є мізерною.

Про це в ефірі ток-шоу "Ми всі – українці" на телеканалі ZIK заявила лікар-кардіолог, професор Катерина Амосова.

Гостя ток-шоу зауважила, що українська влада мала шість місяців для того, щоб підготуватися до боротьби з пандемією коронавірусної інфекції COVID-19, проте не використала належно цей час. За її словами, зокрема, підключити приватні лабораторії до тестування українців за державні гроші за пів року можна було б.

"Але однією з кричущих речей, "вузьким горлечком" цієї проблеми буде дефіцит медиків, які покидають систему охорони здоров’я, оскільки та платня, яку вони отримують, стикаючись з такими тяжкими пацієнтами у таких надзвичайно важких умовах праці, мізерна. Але я хочу нагадати, що до дезінтеграції управління нашої системи охорони здоров’я причетні попередники, але нинішній склад цієї Верховної Ради жодним чином не зробив корекції. Міністр охорони здоров’я тільки закликає і дає рекомендації, і це тому, що він не має жодних повноважень щодо управління лікарнями, які за Супрун стали комунальними підприємствами", – сказала Катерина Амосова.

Новини за темою: Харків – у червоній зоні: У місті посилюють карантинні заходи, але транспорт зупиняти не будуть

Нагадаємо, Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні 15 жовтня оновила зони карантину, які почнуть діяти з понеділка, 19 жовтня.

Слід зауважити, що станом на 15 жовтня жоден регіон України не готовий до послаблення карантинних обмежень через пандемію COVID-19.Loading...