Ожеледиця й снігопади в Україні: Як водіям та пішоходам безпечно перебувати на дорозі

Погіршення погодних умов створює небезпеку травматизму та ДТП

Фото з відкритих джерел

Снігопади та ожеледиця на дорогах можуть призвести до травматизму та аварійних ситуацій, тож нині водіям та пішоходам варто бути обережними. Відповідні поради оприлюднив "Укрінформ".

Зазначається, що водіям під час несприятливих погодних умов особливо необхідно дотримуватися швидкісного режиму та безпечної дистанції. Крім того, треба відмовитися від ризикованих маневрувань, які можуть призвести до створення аварійних ситуацій.

При наближенні до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ рекомендується знизити швидкість до мінімуму. Також варто не забувати ввімкнути габаритні вогні чи протитуманні фари.

Водночас у разі інтенсивних снігопадів не можна експлуатувати автотранспорт з літніми шинами.

Поради водіям і пішоходам Укрінформ

Що стосується пішоходів, то їм радять ходити, не поспішаючи, а ноги злегка розслабити і трохи зігнути в колінах, ступаючи на всю підошву. При цьому не можна тримати руки в кишенях, оскільки це збільшує ризики падіння і травмування. А ось для утримання рівноваги треба розмахувати руками в такт ходьби.

У разі втрати рівноваги можна спробувати швидко присісти, але у випадку відчуття падіння – напружити м’язи, згрупуватися, а доторкнувшися до землі, – спробувати перекотитися.

Треба бути уважним й на тротуарі, адже автомобіль може занести, а водій – не зреагувати вчасно. Необхідно й обходити металеві кришки люків, оскільки вони взимку покриті льодом. Перебігаючи дорогу перед автівкою, варто пам’ятати, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується у 4-5 разів.

Новини за темою: Як уникнути переохолодження під час морозів: Поради ЦГЗ

Нагадаємо, нещодавно синоптики розповіли, що по всій території України до кінця тижня очікується значне похолодання та до 15 см снігу. Передбачалося, що вже за кілька днів місцями в північних областях температура повітря знизиться до 21° морозу.

Loading...