live

Осіб, які причетні до вивезення масок за кордон, слід притягнути до відповідальності, – Розенко

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

Остання партія медичних масок була вивезена за кордон 6 березня, нагадав він

РНБО звернулася до уряду з вимогою призупинити вивезення медичних масок з України ще 31 січня, проте півтора місяця на рівні уряду не було зроблено жодного кроку, щоб це припинити.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив віцепрем’єр-міністр України у 2016-2019 роках Павло Розенко.

Колишній урядовець прокоментував скандал із вивезенням з України медичних масок та зростання цін в Україні. Він нагадав, що у той момент, коли в Україні почали вони зростати, економісти наголошували на необхідності КМУ та АМКУ стежити за цінами, щоб не допускати їхнього стрибка. Понад те, пропонували виокремити групу товарів та встановити державне регулювання їхньої вартості. Проте за місяць уряд не зробив нічого, констатував Павло Розенко. Тож нинішнє зростання цін – це наслідки бездіяльності влади, яке прогнозувалося вже давно, заявив він.

"Місяць тому з’явилася інформація, що Україна передала, продала понад 500 тонн різних класів масок, 400 тонн з яких – це були ті маски, які справді підходили, скажімо так, для захисту людей від коронавірусу. Це було відомо місяць тому всьому загалу", – заявив Павло Розенко та додав, що жодної реакції влади на це не було.

Новини за темою: Експорт масок з України в Іспанію був легальним, - Нефьодов

Він додав, що вже минув тиждень після скандалу із продажем масок в Іспанію, проте і на це влада не відреагувала. Павло Розенко закликав представників влади з’ясувати, хто із народних депутатів від "Слуги народу", працівників митниці, представників Мінекономіки причетний до продажу масок за межі України. Павло Розенко наголосив, що усі причетні мають бути покарані за такі дії.

Павло Розенко також нагадав, що РНБО звернулася до уряду з вимогою призупинити вивезення медичних масок з України ще 31 січня, а остання партія була вивезена за кордон 6 березня, тобто, півтора місяця на рівні уряду не було зроблено жодного кроку, щоб це припинити.

Нагадаємо, станом на 07:40 понеділка, 23 березня, кількість заражених коронавірусною інфекцією COVID-19 у світі становить 339 259 осіб, зокрема в Україні відомо про 73 випадки інфікування.

Читайте також: "Скандал з медичними масками ставить під удар міжнародний імідж України".

Loading...