Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

"Опозиційна платформа - За життя": Зеленський продовжує ігнорувати напади на журналістів, заохочуючи насильство націонал-радикалів

Фото: Пресслужба партії "Пропозиція"

Президент Володимир Зеленський продовжує ігнорувати напади на журналістів, заохочуючи насильство націонал-радикалів в Україні. Про це йдеться в заяві "Опозиційної платформи - За життя".

Наводимо її текст дослівно:

28 листопада в центрі Києва, на офіційній церемонії за участю Президента України Володимира Зеленського, на журналістку телеканалу NewsOne Віолетту Товкес в прямому ефірі було скоєно напад.

Ці екстремістські дії отримали широкий інформаційний резонанс і викликали рішуче засудження, в тому числі стали темою для обговорення на сьогоднішній погоджувальній раді у Верховній Раді України.

Однак ні Президент Зеленський, ні його оточення, яке готувало участь глави держави в даному заході, ніяк не відреагували на цей обурливий випадок перешкоджання журналістській діяльності, що є кримінальним злочином, ‒ ні відразу, ні через кілька днів після події.

"Опозиційна платформа - За життя" категорично заявляє, що насильство щодо журналістів триває тому, що в Україні немає прецедентів покарання за злочини проти працівників мас-медіа. Вбивства і напади на журналістів, блокування їх роботи, погрози співробітникам, підпали і обстріл з гранатомета телеканалу "112 Україна", на який Президент також не вважав за потрібне реагувати, стали нормою в нашій країні. І ця пожежа насильства роздуває сама влада, звільняючи з-під варти і відверто покриваючи злочинців, як це було з представниками "Нацкорпусу", які на трасі Київ – Харків обстріляли автобус з членами організації "Патріоти - За життя", по-звірячому били і намагалися спалити живцем його пасажирів.

Цинічно продовжуючи політику Порошенка щодо ЗМІ та опозиційних журналістів, Зеленський і його оточення з перших днів демонстрували презирливе ставлення до працівників засобів масової інформації, заявляючи: "...ми спілкуємося з суспільством без посередників, без журналістів".

Відсутність розуміння важливості свободи слова та захисту громадського порядку стала візитною карткою нинішньої влади. Це не тільки невиконання передвиборчих обіцянок самим Зеленським і його партією "Слуга народу", а й пряма зрада інтересів і надій 73% виборців, які довірили йому долю країни.