"Опозиційна платформа - За життя": Заява Офісу президента про рішення Дарницького райсуду щодо пасквіля Кіпіані - це безпрецедентний тиск на судову владу

Фото з відкритих джерел

Заява Офісу президента Володимира Зеленського щодо рішення Дарницького райсуду стосовно пасквіля Кіпіані - це безпрецедентний тиск на судову владу. Про це йдеться в заяві "Опозиційної платформи - За життя", яку розміщено на сайті партії.

Наводимо її текст дослівно:

Істерична заява Офісу президента щодо рішення Дарницького районного суду м. Києва, який виніс політично незаангажоване рішення щодо "історичного" пасквіля Кіпіані і встановив, що в ряді фрагментів автор книги порушив права Віктора Медведчука на повагу гідності, честі, недоторканності ділової репутації, є не чим іншим, як тиском на судову владу.

А спроба Офісу президента дати політичну оцінку історичним подіям крізь призму ура-патріотичної доцільності та псевдозапиту суспільства (на думку ОП, саме Кіпіані та представники видавництва – це і є суспільство, "готове відстоювати свої права") є цинічною маніпуляцією громадською думкою. Більш того, ОП нав'язує суспільству свою – єдино правильну точку зору – в дусі оруелловського: "Війна – це мир, свобода – це рабство, незнання – сила". А політична брехня – "історична правда".

Висловивши "здивування" окремими формулюваннями в рішенні суду і заявивши, що документальна основа книги не викликає жодних сумнівів, ОП не просто чинить тиск на судову гілку влади, а, по суті, підміняє собою незалежне правосуддя, що є прямим порушенням Конституції України. Втім, як і згадана в заяві ОП цензура. Хотілося б, щоб у Зеленського про неконституційність введення цензури пам'ятали не тільки при написанні політичних заяв, а й при реалізації державної політики, припинивши спроби прийняти черговий репресивний закон про медіа та/або дезінформацію.

Очевидно, що незнання законів, правовий нігілізм і архінепрофесіоналізм в Офісі президента стали рушійною силою всіх "реформ" і перетворень влади. А "потураївщина" в ОП в гірших традиціях Порошенка – Яценюка – Парубія – Турчинова сьогодні не тільки формує русофобський порядок денний, а й спрямована на зведення рахунків з політичними опонентами, а саме з Віктором Медведчуком як одним з лідерів "Опозиційної платформи – За життя" – опозиційної політичної сили.

Недоюристи і псевдоісторики з ОП, що встановлюють, яке рішення суду є резонансним, а яке ні, і тим самим чинять тиск на суд на догоду певним політичним силам, – це загроза незалежності судової системи зокрема і суверенітету України в цілому.

"Опозиційна платформа - За життя" заявляє: думку громадянського суспільства визначають не група маргінальних діячів і політиків, що живуть на гранти міжнародних лихварів, і не Офіс президента, багатий ставлениками Сороса і МВФ. Реальний запит суспільства, яке готове відстоювати свої права, вже очевидний. Це зміна недієздатної, небезпечної для свого народу влади. Запит суспільства – це мир на Донбасі. Це повернення Донбасу в Україну, а України на Донбас. Це економічна стабільність і соціальний захист громадян. Це якісні медицина і освіта. Це політично невмотивоване правосуддя.

Влада Зеленського не тільки не виправдала, а й повністю вичерпала кредит народної довіри – сьогодні про це свідчать соціологічні дані. І вже в найближчий час це продемонструють результати місцевих виборів. Їх підсумки стануть остаточним вироком для команди, яка розколює країну псевдопатріотизмом і бореться з інакомисленням.