"Опозиційна платформа - За життя": За спробу рейдерського захоплення телеканалу "112 Україна" Зеленський і його оточення повинні піти у відставку, а виконавці - понести кримінальну відповідальність

Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

За спробу рейдерського захоплення телеканалу "112 Україна" президент Володимир Зеленський і його оточення повинні піти у відставку, а виконавці – понести кримінальну відповідальність. Про це йдеться в заяві партії "Опозиційна платформа - За життя", оприлюдненій на сайті політсили.

Наводимо її текст дослівно:

Спроба рейдерського захоплення телеканалу "112 Україна", яка була здійснена Службою безпеки України та Офісом генерального прокурора за вказівкою Президента України В. Зеленського, свідчить про те, що влада готова на будь-які, незаконні і цинічні кроки, щоб обмежити свободу слова, розправитися з інакомисленням, забезпечити свою інформаційну монополію напередодні виборів.

Дії керівництва СБУ та Офісу генерального прокурора, спрямовані на арешт корпоративних прав телеканалу "112 Україна" і передачу їх в управління АРМА (Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів), є протиправними і містять ознаки таких кримінальних злочинів, як зловживання владою та службовим становищем, перевищення повноважень працівником правоохоронного органу, службове підроблення, зловживання впливом (статті 364, 365, 366, 369-2 Кримінального кодексу України), та інших. Тому рішення Шевченківського райсуду м. Києва, який відмовив СБУ та офісу генпрокурора в арешті корпоративних прав телеканалу, абсолютно справедливе та обґрунтоване.

Спроба рейдерського захоплення здійснювалася в умовах безпрецедентного тиску: рік тому будівлю телеканалу було обстріляно з гранатомета, і влада не тільки не знайшла винних у цьому злочині, але і не дала оцінку даному терористичному акту, провокуючи безкарність і вседозволеність, які сьогодні проявляються у вигляді мінувань, вибухів і захоплень заручників. Численні напади та погрози на адресу журналістів цього та інших каналів, перешкоджання їх роботі також залишаються безкарними. Більше того, влада здійснює політично вмотивоване переслідування власника телеканалу, члена Політради "Опозиційної платформи – За життя" народного депутата Тараса Козака, відкривши щодо нього кілька кримінальних проваджень.

Все це дозволяє говорити про системну кампанію тиску, кінцевими цілями якої є рейдерське захоплення даного каналу і встановлення політичної цензури в країні в цілому.

Міжнародна редакційна рада телеканалу "112 Україна", до складу якої, зокрема, входять депутати різних скликань Європарламенту Нейтан Гілл (Великобританія), Арне Геріке (Німеччина) і Девід Коберн (Великобританія), вже звернулася до низки міжнародних організацій у сфері захисту прав журналістів з проханням дати оцінку таким діям української влади.

"Опозиційна платформа - За життя" розцінює кампанію цькування щодо каналу "112 Україна" і спробу його рейдерського захоплення як найважливіший елемент кампанії по боротьбі зі свободою слова, розгорнутої Зеленським і його оточенням. Підкреслюємо, що за вчинення таких злочинних дій Зеленський і його оточення повинні піти у відставку, а безпосередні виконавці – понести кримінальну відповідальність.