live

"Опозиційна платформа - За життя": Вимагаємо зупинити руйнування медицини, забезпечити захист і допомогу медичним працівникам

"Опозиційна платформа - За життя"

"Опозиційна платформа - За життя" вимагає від влади припинити руйнування української медицини, забезпечити захист і допомогу медичним працівникам, а також у терміновому порядку надати всім лікарям і медичному персоналу засоби індивідуального захисту. Про це йдеться в заяві партії до Всесвітнього дня здоров'я, розміщеній на сайті політсили.

Наводимо її текст дослівно:

Нинішній рік Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила Міжнародним роком працівників сестринських та акушерських служб. І зараз, у період пандемії коронавірусу, люди у кожній країні світу змогли відчути, наскільки важливу роль у забезпеченні їхнього життя має система охорони здоров'я, робота медиків. Саме вони приймають на себе перший удар епідемії. Сьогодні їхня щоденна і самовіддана праця допомагає світу протистояти новій смертельній загрозі. І вони повинні відчувати захист і підтримку держави та суспільства.

В останні роки в Україні до системи охорони здоров'я ставилися, як до надлишкової статті бюджету, зайвого навантаження на державу. Постійне недофінансування, закриття медичних установ і скорочення штату, яке знущально називали "прогресивними реформами". Жебрацькі зарплати лікарів і медичного персоналу і як наслідок – десятки тисяч звільнених лікарів і медичних працівників, багато з яких вже виїхали з України.

Сьогодні українські медики "голими руками" протистоять епідемії – без тестів та засобів захисту, без медикаментів та обладнання. Але замість того, щоб підтримати систему охорони здоров'я, як обіцяв особисто Президент Зеленський, вже нинішня влада продовжує знищувати те, що від неї залишилося. Незважаючи на очевидні ризики, з 1 квітня вона запустила новий етап так званої медичної реформи. І нікого у владі не цікавить, що в результаті бездумного продовження безграмотних експериментів медустанови опиняться на голодному пайку, будуть змушені закриватися, а тисячі медиків втратять роботу.

"Опозиційна платформа - За життя" вимагає від влади припинити руйнування української медицини, забезпечити захист і допомогу медичним працівникам. У терміновому порядку надати всім лікарям і медичному персоналу засоби індивідуального захисту.

Ми вимагаємо від Президента та уряду зупинити реалізацію другого етапу медичної реформи. При внесенні змін до Державного бюджету на цей рік передбачити виділення додаткових 100 млрд грн на підтримку медицини, як це передбачено Антикризовим планом, розробленим ОП-ЗЖ. Таким чином, у 2020 році забезпечити фінансування медицини на рівні, не нижчому від 7% ВВП з урахуванням норм закону і необхідності додаткового фінансування на боротьбу з епідемією. Забезпечити значне підвищення зарплат лікарів і медпрацівників, гарантувати своєчасну виплату 300% надбавки всім, хто працює з пацієнтами, інфікованими коронавірусом. Розробити комплексну державну програму розвитку національної системи охорони здоров'я.

Вимагаємо від керівної монобільшості повернутися до розгляду питання про скасування так званої медичної реформи імені Порошенка-Супрун. Не підтримувати рішень, спрямованих на урізання фінансування медицини. Обов'язок держави - захистити український народ!