live

"Опозиційна платформа - За життя": Влада і недорозвинені націонал-радикали зробили дітей заручниками своєї розправи над незалежними ЗМІ

Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Влада і недорозвинені націонал-радикали зробили дітей заручниками своєї розправи над незалежними медіа. Про це йдеться в заяві політичної партії "Опозиційна платформа - За життя", яку розміщено на сайті політсили.

Наводимо її текст дослівно:

Пандемія коронавірусу і введені в Україні карантинні заходи зробили неможливим нормальний навчальний процес для українських школярів і студентів. "112 Україна", NewsOne і ZIK приймають участь в проєкті "Всеукраїнська школа онлайн", в рамках якого телеканали почнуть транслювати відеоуроки для учнів 5–11 класів.

Участь цих телеканалів вкрай важлива для реалізації проєкту, оскільки вони є найбільшими і впізнаваними серед тих, хто на прохання президента Зеленського погодився пожертвувати своїм ефірним часом в інтересах українських школярів і їх батьків. Адже транслювати відеоуроки не погодилися ні "1+1", ні ТРК "Україна", ні "СТБ", ICTV і "Новий".

Сьогодні діти стали заручниками політичних ігрищ чинної влади, черговими жертвами боротьби зі свободою слова. Позбавлення телеканалу "112 Україна" цифрової ліцезії (Т2) вже зробило його недоступним для мільйонів телеглядачів, як і відключення NewsOne від кабельних мереж. Розправа влади над телеканалами б'є по найменш захищеним громадянам – тим, хто не може дивитися навчальні відео, як і телеканали "112 Україна" і NewsOne, в мережі Інтернет.

Однак навіть гуманітарно-освітній проєкт не дає спокою оскаженілим русофобам і націоналістам. Так, директор одної з приватних львівських шкіл – "Будокан" – прямо заборонив вчителям і дітям дивитися трансляції, які будуть йти на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Відповіддю влади на таку заяву було мовчання. Мабуть, в. о. міністра, яка, нагадаємо, курувала конкурс дитячого малюнка на тему дивізії СС "Галичина", як і директор вищевказаного навчального закладу, вважає, що дітям краще бути неосвіченими, але "патріотичними".

Мовчання влади з цього питання, яке знаходиться під прямим патронатом президента Зеленського, прямо вказує на її слабкість і нездатність організувати жоден процес без огляду на позицію націонал-радикалів.

Також проти трансляції уроків виступив націоналіст з партії Порошенка Володимир В'ятрович, заявивши, що трансляція відеоуроків – це привчання до того, що "капітуляція – це добре, а Росія – друг-союзник?". Позиція В'ятровича представляє інтерес для психіатрів, але загальна тенденція очевидна. Такий підхід цілком вкладається в їхню політику обдурювання населення.

"Опозиційна платформа – За життя" заявляє, що боротьба влади з інакомислячими, незалежними журналістами і ЗМІ, яка спочатку була аморальною і незаконною, сьогодні обернулася проти українських дітей, їх права на отримання знань, їх права на гідне життя.

Наша партія категорично засуджує дії чиновників, відповідальних за фактичне введення цезури, забороненою Конституцією України, і вимагає повернути дітям право вільно навчатися, громадянам України – дізнаватися новини з незалежних джерел, а журналістам повернути право на свободу слова.