Опалюваний сезон: В Україні два міста не підключили до тепла

Станом на 26 жовтня опалювальний сезон не розпочався у Херсоні та Миколаєві Фото з відкритих джерел

Рішення про початок опалювального сезону приймають органи місцевого самоврядування після того, як протягом трьох діб середньодобова температура повітря не перевищує +8 градусів

В Україні станом на понеділок, 26 жовтня, у двох містах не було розпочато опалювальний сезон. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад та територій.

Як зазначається, рішення про початок опалювального періоду приймають органи місцевого самоврядування по факту, коли протягом трьох діб середньодобова температура повітря нижче +8 градусів за Цельсієм. 

"Якщо зараз у центрі та на півночі країни підключення житлових будинків та об’єктів соціальної інфраструктури до опалення йде повним ходом, то на півдні країни, зокрема, у Херсоні та Миколаєві опалювальний період ще не розпочинався, а в Одесі та Запоріжжі підключено тільки на 5-10% будівель", - зазначила заступник Міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська.

За попередньою інформацією, житловий фонд та комунальні підприємства теплопостачання повністю готові до осінньо-зимового періоду".

Новини за темою: Старт опалювального сезону під загрозою у 45 населених пунктах, - "Нафтогаз"

Зауважимо, станом на 26 жовтня в Україні з 81637 житлових будинків, підключені до тепла 37220 будинків (45,6%). Крім цього, з 31521 об’єктів соціальної сфери опалюється 17907 закладів (56,8%). З них — 8619 дитсадки (66,6%), 7459 школи (47,7%) та 1829 заклади охорони здоров’я (62,2%).

Також на 100% підключено житловий фонд у Закарпатській, Івано-Франківській та Тернопільській областях. Водночас у Рівненській, Чернігівській та Житомирській області цей показник на рівні 97-99,9%.

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів України змінив порядок розрахунків за газ на початку опалювального сезону. У результаті показники розрахунків ТЕЦ за газ для виробництва тепла та електроенергії з НАК "Нафтогаз України" будуть розраховуватися окремо.Loading...