Опалювальний сезон заблокований в 11 населених пунктах, - "Нафтогаз"

Станом на 26 жовтня опалювальний сезон не розпочався у Херсоні та Миколаєві Фото з відкритих джерел

Без тепла залишаються жителі 11 населених пунктів у Дніпропетровській, Житомирській, Луганській, Одеській та Харківській областях

Через великі борги 16 виробників тепла досі повністю або частково заблокований початок опалювального сезону в 11 населених пунктах. Про це повідомляє "Нафтогаз України" опираючись на дані про підприємства, які не виконують жодної з вимог для отримання газу в межах спецобов'язків (ПСО).

Згідно з повідомленням, станом на 12 листопада 2020 року без тепла залишаються жителі 11 населених пунктів у Дніпропетровській, Житомирській, Луганській, Одеській та Харківській областях.

"Нафтогаз" на постійній основі, незалежно від опалювального сезону, інформує обласні (міські) адміністрації, органи місцевого самоврядування та, безпосередньо, підприємства-боржники щодо споживання, розрахунків та заборгованості за природний газ", - зазначили у компанії.

Додається, що за останні чотири місяці проблему критичних боргів вирішили 93 виробники тепла – перелік скоротився зі 109 критичних боржників (станом на 13 липня) до 16 (станом на 12 листопада).

У "Нафтогазі" нагадали, що для отримання газу підприємство теплокомуненерго (ТКЕ) має виконати обов’язкові умови постачання газу, що передбачені постановою Кабміну. До таких умов, зокрема, належить підписання договору з "Нафтогазом" відповідно до законодавства, а також виконання однієї з трьох наведених нижче умов:

  • дотримання рівня розрахунків не нижче 90% за усіма укладеними з НАК "Нафтогаз України" договорами (без урахування штрафних санкцій). Для виробника теплової та електричної енергії, управління майном якого здійснює Фонд державного майна, не нижче 60%;
  • укладення та виконання договору з НАК "Нафтогаз України" про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ згідно з типовим договором у межах реалізації Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії";
  • подання та виконання виробником погодженого органом відповідної місцевої ради графіка погашення заборгованості, а також здійснення поточних розрахунків за використаний природний газ.

Новини за темою: Субсидії в опалювальному сезоні: Порядок нарахування та перевірка одержувачів

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів вніс зміни до положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу. Постанова розділяє борги ТЕЦ перед "Нафтогазом" за спожитий газ для виробництва тепла та електроенергії.

Loading...