ООН: Зміна клімату збільшує число природних катастроф

З відкритих джерел

Кількість стихійних лих з 2000 року подвоїлася. Експерти ООН дійшли висновку, що головна причина цього - кліматичні зміни

Зміна клімату - головна причина подвоєння кількості природних катастроф з 2000 року, йдеться у доповіді Бюро ООН зі скорочення ризику лих (UNISDR), оприлюдненій у Женеві з нагоди відзначення 13 жовтня Міжнародного дня зі зменшення небезпеки лих, передає DW.

Як зазначається, з 2000 по 2019 рік Бюро ООН зареєструвало в усьому світі 7348 великих природних катастроф - майже вдвічі більше, ніж за період з 1980 по 1999 рік. Майже три тисячі лих відбулися в Азії, 1800 - на американському континенті і близько однієї тисячі - в Африці. Значно зросла кількість землетрусів, цунамі і катастроф, викликаних головним чином кліматичними змінами, - з 3600 до майже 6600.

У той же час повідомляється, що від самих тільки хвиль екстремальної спеки померло 165 тисяч осіб, всього ж від природних катастроф постраждало 4,2 млрд людей, що на один мільярд більше, ніж за попереднє двадцятиріччя. Економічні збитки від лих сягнули 3 трильйонів доларів. На думку авторів доповіді, реальні збитки, очевидно, значно вищі, оскільки багато країн, особливо в Азії та Африці, не публікують даних про економічні наслідки природних катастроф.

Новини за темою: У глобальному потеплінні винні багатії, - дослідження

"Ми руйнуємо, прекрасно усвідомлюючи, що ми робимо. Це - єдиний висновок, який можна зробити, проаналізувавши катастрофи останніх 20 років", - констатувала глава Бюро ООН зі скорочення ризику лих Мамі Мізуторі. Вона закликала уряди докладати більш енергійних зусиль для запобігання кліматичним ризикам.

"Дуже важливо прислухатися до наукових знань і попереджень і, відповідно, інвестувати в запобігання, адаптацію до кліматичних змін і підготовку до природних катастроф", - підкреслила Мізуторі.

Новини за темою: Кліматична катастрофа: Понад 200 вчених попереджають про "глобальний системний колапс" на Землі

Раніше генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявляв, що це століття може стати останнім для людства на Землі, якщо вже зараз не розпочати боротьбу з глобальним потеплінням.Loading...