ООН закликала Україну терміново ратифікувати Стамбульську конвенцію

В ООН заявили про збільшення випадків насильства Фото з відкритих джерел

В Україні жінки становлять 86% жертв зґвалтувань та 78% потерпілих від домашнього насильства

Організація об’єднаних націй закликала Верховну Раду України вжити заходів щодо ратифікації Стамбульської конвенції. Про це йдеться у відповідній заяві Організації.

"Насильство щодо жінок та дівчат - це не лише порушення прав людини; воно руйнує життя жінок та їх родин по всій країні. В Україні жінки становлять 86% жертв зґвалтувань та 78% потерпілих від домашнього насильства", - йдеться у повідомленні.

Там зазначили, що руйнівний вплив насильства щодо жінок очевидний; але менш очевидним є шкідливий вплив на сім’ї, громаду, економіку, і на розвиток країни в цілому.

За словами представників ООН, пандемія COVID-19 змінює спосіб нашого життя - в той час, як ситуація зближує багато сімей, інших вона, навпаки, роз’єднує. У сукупності, під тиском зростання безробіття та фінансових проблем, самоізоляції та відсутності соціальної взаємодії рівень домашнього насильства зростає тривожними темпами.

"Ми засуджуємо нещодавні випадки мови ворожнечі та вербального й кібер-насильства, спрямованих проти жінок-політиків, державних діячок, захисниць прав людини та гендерної рівності. Адвокація за права жінок та гендерну рівність ні за яких обставин не повинна ставати причиною того, щоб захисники і захисниці прав людини наражались на ризики погроз та нападів. Толерантність до таких проявів насильства сприяє нерівності чоловіків та жінок, а також поширенню гендерних стереотипів, та виправдовує дискримінацію щодо жінок та дівчат, посилюючи гендерно-зумовлене насильство", - зазначили там.

ООН в Україні закликало Верховну Раду вжити заходів щодо ратифікації Стамбульської конвенції та здійснити кроки, необхідні для створення суспільства, вільного від гендерно-обумовленого насильства.

Раніше повідомлялося, що у Києві відкрили першу кімнату кризового реагування для осіб, які постраждали від домашнього насилля.Loading...