ООН назвала дискримінацією встановлення додатку "Дій вдома" при перетині КПВВ на Донбасі

В ООН виступили проти вимоги встановлення додатку "Дій вдома" для перетину КПВВ на Донбасі Фото з відкритих джерел

Не всі громадяни можуть купити собі смартфон, щоб встановити мобільний додаток

Моніторингова місія ООН назвала дискримінаційною вимогу встановити додаток "Дій вдома" для громадян, які перетинають контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ) на Донбасі. Про це повідомила глава Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер під час брифінгу 22 вересня. 

За її словами, це обмежує права тих громадян, які не можуть дозволили купити собі смартфон, щоб встановити мобільний додаток. 

"Особи, які в'їжджали на територію, контрольовану урядом, повинні були встановити мобільний додаток "Дій вдома", що, по суті, було дискримінацією щодо осіб, які не могли собі дозволити смартфони", - наголосила Матильда Богнер.

Новини за темою: На Донбасі в "сірій зоні" шахраї виманюють гроші за додаток "Дій вдома"

Таким чином особи, які хотіли перетнути лінію зіткнення, але не могли виконати встановлені вимоги, були змушені ночувати просто неба перед або неподалік від КПВВ. У результаті тисячі людей, особливо ті, що не мали реєстрації проживання на території, яка контролюється урядом, по суті опинилися позбавленими можливості перетнути лінію зіткнення.

Нагадаємо, раніше на Донбасі через збій в роботі карантинного додатку "Дій вдома" сповільнився пропуск громадян через контрольно-пропускні пункти в'їзду-виїзду та утворилися черги.  

До слова, з 1 вересня на Донбасі було змінено режим роботи КПВВ. Зокрема, пропускні операції через пункти пропуску здійснюються щоденно з 07:00 до 18:30, однак у бік ОРДЛО після 18:00 громадян не пропускають.

Loading...