live

Оновлення стандартів меддопомоги: "Легких" хворих на коронавірус тепер не госпіталізуватимуть

Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко

Фото з відкритих джерел

З цього моменту українські фахівці рекомендуватимуть деяким хворим ряд препаратів, які використовуються у світі для лікування від COVID-19

Міністерство охорони здоров'я оновило стандарт надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу - це означає, що тепер людей з легкими симптомами COVID-19 не будуть госпіталізувати.

Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає УП.

За його словами, тепер госпіталізувати до лікарень повинні хворих середнього і тяжкого ступеня перебігу хвороби, а всі інші повинні лікуватися в амбулаторних умовах під наглядом і медико-санітарним спостереженням.

Він назвав це "впровадженням клінічного сортування".

Також з цього моменту медики рекомендуватимуть деяким хворим ряд препаратів, які використовуються у світі для лікування від COVID-19.

Новини за темою: Мені знадобилося посвідчення народного депутата, два дні і 4100 грн, - інфікована коронавірусом депутатка Ганна Скороход про проходження тесту

"Наголошую, що специфічного лікування коронавірусної хвороби не існує, проводиться симптоматичне лікування. В той же час, у світі використовуються і досліджуються різні препарати для лікування коронавірусної хвороби. Ми в МОЗ прийняли рішення також – у нас створена експертна група з провідних професорів і клініцистів, які будуть вивчати всі передові засоби лікування, які використовуються в світі і рекомендувати їх використання на території України у випадках, коли варіантів для порятунку життя для хворого не буде", - додав головний санітарний лікар.

До того ж, Ляшко зазначив, що ВООЗ оновила дані і підкреслив, що вірус передається, в першу чергу, крапельним шляхом і не передається аерогенним.

Раніше повідомлялося, що кількість інфікованих від коронавірусу в Україні зросла до 418.

Новини за темою: У США зафіксували першу смерть немовляти від коронавірусу

Також у МОЗ пояснили, що робити під час епідемії людям, у яких не підписана декларація із сімейним лікарем.

Loading...