Омбудсману надійшло близько пів сотні повідомлень про порушення виборчих прав

Місцеві вибори

Фото з відкритих джерел

Найбільша кількість звернень надійшла з Дніпропетровщини

Офіс омбудсмана України станом на 11:30 25 жовтня отримав 46 повідомлень про порушення виборчих прав. Про це повідомила пресслужба відомства у Фейсбук.

Зазначається, що найбільша кількість звернень надійшла від жителів Дніпропетровщини – 13 %, Київщини – 10 %, м. Києва, Донецької та Львівської областей – по 9 %.

Що стосується соціальних груп, найбільше  в Офіс омбудсмана зверталися пенсіонери – 48 %; особи з інвалідністю – 10,3 % та кандидати в депутати місцевих рад – 5 %.

Як додають у пресслужбі, найпоширеніші питання стосуються агітаційної реклами напередодні та у день виборів (26 %); відмови у голосуванні за місцем перебування (20 %);  помилок у списку виборців (18 %); невчасного відкриття дільниць (7 %); доступності до виборчої дільниці для осіб з інвалідністю (2 %), а також підкупу виборців (4 %).

Новини за темою: Участь неповнолітніх у всеукраїнському опитуванні президента є законною лише за певних умов, - Денісова

Раніше повідомлялося, що у неділю, 25 жовтня, в Києві та двох областях України правоохоронці зафіксували так звану карусель — метод фальсифікації виборів. Згодом голова Нацполіції Ігор Клименко заявив, що організаторам виборчих "каруселей" загрожує до 10 років тюрми.

Loading...