Ольга Богомолець заявила про необхідність відновлення в Україні військового обов'язку лікарів

Ольга Богомолець. Фото: Роман Балук/ZIK

Колишня народна депутатка розповіла, що подавала подібний закон у парламент, однак він не був підписаний президентом

Якщо би в Україні було бажання у президентів зробити реально сильну державу, вони повернули б військовий обов’язок лікарів.  

Про це в ефірі ток-шоу "COVID-19: підтримуємо один одного" на телеканалі ZIK заявила заслужений лікар України, народний депутат України VIII скликання Ольга Богомолець.

Ольга Богомолець зауважила, що Україна могла б скористатися досвідом Ізраїлю, де кожен медичний працівник є військовозобов’язаним, зокрема, і для подолання пандемії коронавірусу.

"В Ізраїлі всі лікарі є військовозобов’язаними. Там кожна лікарня протягом 5 хвилин перетворюється на військовий госпіталь, кожен лікар проходить військовий вишкіл і знає, як боротися що з масовим ураженнями, що з епідеміями", – зазначила гостя ток-шоу.

Вона також додала, що особисто отримувала військовий вишкіл і є капітаном медичної служби, тож вважає, що Україна для побудови реально сильної держави повинна повернути військовий обов’язок лікаря.

"Це моя особиста позиція. Я подавала цей закон у парламент. Мало того, він був підтриманий парламентом щодо того, щоб медик йшов в медичний університет не робити манікюр, а щоб він розумів, що у випадку, якщо в моїй країні біда, я за цю біду буду нести відповідальність. Закон був підтриманий парламентом щодо повернення військових кафедр у медичні вузи. Тоді кожен лікар мав би військове звання. Але він не був підписаний президентом тільки тому, що міністр оборони сказав, що у нас забагато військових медиків і вони нам не потрібні", – розповіла Ольга Богомолець й додала, що такий вчинок міністра оборони зовсім не відповідав державній позиції.  

Новини за темою: У Коломиї всі лікарі інфекційної лікарні захворіли на COVID-19, лікувати пацієнтів нікому

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я України Максим Степанов розповів, якою має бути мінімальна зарплата українського лікаря.

Додамо, співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко заявив, що повне і негайне фінансування медицини і наведення порядку в галузі медицини, а не запуск чат-ботів, повинні бути сьогодні в пріоритеті влади.

 

Loading...