Олег Карамазов: Мене вразив лист Вселенського Патріарха Варфоломія. Це образливо для нас, українців!

Олег Карамазов

Фото: Вікторія Сметана

Лист Вселенського Патріарха Варфоломія ображає не тільки українців, а й усіх православних віруючих. Про це у програмі "Люди" заявив відомий рок-музикант Олег Карамазов.

"Мене, звісно, як і багатьох в Україні, обурив лист, який отримали громадяни України цього тижня від стамбульського ієрарха, Патріарха Варфоломія. В цьому листі він раптом, я здогадуюся, з яких причин, вирішив нас, громадян України, православних людей, які, напевно, складають основу цієї країни, і нашого предстоятеля Митрополита Онуфрія, людину настільки поза політикою, яка дійсно є лідером країни, він обізвав "утворенням, якого не існує", цю церкву", а Онуфрій - "це житель Києва", так він сказав, "який з моєї доброти ще там знаходиться", - зазначив він.

Він нагадав слова Христа, коли до нього підійшли два його майбутні апостоли і сказали: "Учителю, там і там вже вчать твоїм ім'ям", він відповів: "Нехай вчать". "Там і там повторюють те, що ти говориш" - "Нехай повторюють". "А як же нам відрізнити твоїх Божих від тих, хто від лукавого?". І він каже: "Відрізнити дуже просто – по любові до Бога і по любові один до одного". І коли зі Стамбула раптом пролунав цей рик письмовий про те, що ви там не такі, ви не так живете і не так називаєтеся, – це, ясна річ, викликає острах. Мене це здивувало. Я завжди використовую нашу програму як майданчик для того, щоб звернутися до нашого Гаранта Конституції, знаю, що Володимир Олександрович (Зеленський, - ред.), коли був у Стамбулі, спілкувався з цим громадянином. Мені вже не дістати цю людину у Стамбулі, а Володимира Олександровича я б просив звернутися до неї задля того, щоб нас захистити від образ, тому що образили силу-силенну українців, громадян країни. Навіть незважаючи на те, що цей духовний лідер не в нашій конфесії, не в нашій країні, я думаю, що такі речі не можна пропускати. Людей ображати не можна!" – наголосив Карамазов.

Loading...