Окупований Донбас просить Верховну Раду України врятувати гірників шахт, які закриваються у "ЛНР"

Шахтарі

Фото з відкритих джерел

Голову Верховної Ради України Дмитра Разумкова просять втрутитися в ситуацію із закриттям на окупованій частині Луганської області нерентабельних шахт. Відповідне звернення до спікера парламенту і уповноваженого з прав людини Людмили Денисової було надіслано від імені певного "Комітету визволення Донбасу".

Про це повідомляє "Острів".

"Комітет" називає себе опозиційною силою, однак окуповану частину області однозначно називає "Луганською народною республікою".

У зверненні до Д. Разумкова і Л. Денисової міститься прохання "втрутитися в ситуацію, що склалася в "Луганської народній республіці" (в оригіналі без лапок. – "Острів") у зв'язку з ігноруванням і порушенням прав трудящих шахт "Никонор-Нова", "Комсомольська", "Партизанська", "Молодогвардійська".

Лист шахтарів Фото з відкритих джерел

Ці шахти, які часто є містоутворюючими підприємствами, закриваються як нерентабельні, а гірники звільняються. Тут існує так само багатомісячна затримка у виплаті заробітної плати. Шахтарі з метою отримати заборговані їм гроші вдаються до страйків. Каральні окупаційні органи, у свою чергу, арештовують активістів.

З окупованої території скаржаться, що "керівництво "ЛНР" залишається пасивним в ситуації і не вживає заходів до вирішення проблеми. Шахтарі та їхні родини продовжують залишатися без засобів до існування, більше того, репресії та терор проти незгодних тільки посилюються".

"В ряді міст відсутній мобільний зв'язок, блокуються соціальні мережі. "МГБ ДНР" продовжує затримувати шахтарів шахти "Комсомольська" для допитів (там відбувся крайній страйк, – "Острів"), про долю п'ятьох з них поки нічого не відомо.

В цій ситуації, йдеться у зверненні "Комітету", "у шахтарів залишається надія тільки на тиск з боку міжнародного співтовариства на владу "ЛНР" (ніким у світі не визнані. – "Острів").

"Просимо Вас порушити питання щодо засудження дій влади "ЛНР" на рівні міжнародних організацій з метою припинення репресій та актів залякування гірників і членів їх сімей, які стали стандартною практикою для правоохоронних органів", - звертається до української влади "опозиційна сила".

Про "Комітет визволення Донбасу" нічого достовірно не відомо. Однак "МГБ ЛНР" визнало існування низки опозиційних структур, які підтримують шахтарські страйки. Окупанти назвали їх екстремістськими і пов'язаними з іноземними спецслужбами".

 

Loading...