live

Оксана Марченко і Віктор Медведчук передали лікарням Одеської області засоби захисту та новий електрокардіограф

Благодійний Фонд Оксани Марченко

Медичним установам по всій країні не вистачає ані обладнання для лікування хворих, ані навіть засобів особистого захисту. Часто вони звертаються до благодійників по допомогу. Оксана Марченко і Віктор Медведчук власним коштом купують і передають медикам України все те необхідне, що допомагає рятувати життя як лікарів, так і пацієнтів. Так, допомога від благодійників приїхала й до Одеської області.

До Роздільнянської центральної районної лікарні доставили засоби захисту, а також новий електрокардіограф. Медперсонал скаржиться, що старі апарати постійно виходять з ладу і потребують ремонту.

"Нам надали костюми, нам надали маски, нам надали новий апарат ЕКГ. Ви знаєте, що все устаткування коли-небудь виходить із ладу, і тому забезпечення відділення таким апаратом - це дуже важливо", - каже медичний директор з питань дитинства і пологової допомоги КНП СВТ "Роздільнянська ЦРЛ" Лариса Пастаренко.

У Савранському центрі первинної медико-санітарної допомоги лікарі розповідають, як на початку карантину засобів захисту зовсім не було.

"Був такий момент спочатку, що ми навіть замовляли у наших підприємців. Маски шили, халати, шапочки, бахіли шили", - каже головлікар Савранського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Валентина Лещенко.

Вона дякує Оксані Марченко та Віктору Медведчуку за надану допомогу, адже тепер у центрі немає потреби шукати засоби захисту. Втім, медики зазначають, що навіть тепер, коли запас засобів захисту поповнився, впевненості в завтрашньому дні у них не так багато, бо все необхідне швидко закінчується, а держава не поспішає допомагати.

"Все, що разове, це разове, воно викидається. Маски потрібно міняти по кілька штук на день, респіратори - на одну добу, тому є витрати. Все, що разове, - це вкрай необхідно, і що більше його, то краще", - каже сімейний лікар Савранського центру первинної медико-санітарної допомоги Анатолій Чорний.

У Благодійному фонді Оксани Марченко заявляють, що й далі допомагатимуть медикам.

"Наша медична система не здатна допомогти тим, хто рятує життя. Мало того, що вони не допомагають, так вони ще й закривають лікарні, а лікарі опиняються без роботи. Ті, хто працює, часто це роблять без необхідного обладнання. Звертаються до нас по допомогу, а ми чим можемо, допомагаємо", - розповідає представник Благодійного фонду Оксани Марченко Олексій Басманов.

Відзначимо, Віктор Медведчук і Оксана Марченко не перший місяць допомагають українцям в боротьбі проти коронавірусної інфекції.

Так, раніше Віктор Медведчук і Оксана Марченко передали ряду лікарень України дезінфікуючі засоби, рукавички, респіратори, медичну техніку і захисний одяг.

Також унікальне медичне обладнання отримав Інститут серця під керівництвом Бориса Тодурова.

Крім того, сім'я меценатів закупила і передала сотні тисяч медичних масок і продуктових наборів нужденним у всіх регіонах України.

Днями допомогу отримали 20 лікарень по всій Україні. Сім'я меценатів за власні кошти придбала медичну техніку і життєво необхідні засоби захисту для боротьби з коронавірусною інфекцією, наявність яких в лікарнях не забезпечила держава.