live

Оксана Марченко і Віктор Медведчук надали допомогу медустановам Вінницької області

Фото з відкритих джерел

Незважаючи на постійні звіти влади про повне забезпечення медустанов всім необхідним, безпекою лікарів досі опікуються меценати та благодійні фонди. Від початку пандемії коронавірусу в Україні Оксана Марченко і Віктор Медведчук прийняли десятки листів від медпрацівників із проханнями про допомогу. За власні кошти вони надали допомогу десяткам лікарень по всій Україні. Зокрема, засоби захисту та нове обладнання отримали медустанови Вінницької області.

Найперша потреба медустанов – захист для медпрацівників і пацієнтів.

"Нам потрібно забезпечити всіх наших медичних і немедичних працівників. На сьогодні їх частково забезпечено. Але враховуючи ситуацію, ви знаєте, як все складається. Невідомо, коли буде завершення і карантину, й інфікованості. Відповідно, ми повинні бути також забезпечені засобами індивідуального захисту, антисептиками", - розповідає в. о. головлікаря ВПП Літинського районного центрального ПМСД Павлина Дяченко.

Оксана Марченко і Віктор Медведчук у відповідь на прохання передали медикам засоби захисту.

"Щодо ситуації, яка у нас складається, наразі маємо десь запасів на місяць. Але це дуже мало, тому що використовується дуже багато таких коштів. Тому ваша допомога на цьому етапі дуже важлива, дуже дієва", - каже заступник медичного директора з медсестринства Валентина Лаврик.

Але є ще багато речей, необхідних для лікування пацієнтів. Їх лікарні потребують не менше. Так, до Вінницького обласного ендокринологічного центру крім засобів захисту благодійники на прохання лікарів привезли також медичні респіратори, пульсоксиметри і безконтактні термометри.

Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр відомий на всю країну, а на сьогодні є одним із найбільших в Україні медичних установ, що надає високоспеціалізовану медичну допомогу хворим з ендокринною патологією.

Медики подякували Оксані Марченко і Віктору Медведчуку за те, що ті за особисті кошти допомагають лікарям у складну хвилину, і висловили надію, що держава більше турбуватиметься про тих, хто рятує життя українців.

Відзначимо, Віктор Медведчук і Оксана Марченко не перший місяць допомагають українцям в боротьбі проти коронавірусної інфекції.

Так, раніше Віктор Медведчук і Оксана Марченко передали ряду лікарень України дезінфікуючі засоби, рукавички, респіратори, медичну техніку і захисний одяг.

Також унікальне медичне обладнання отримав Інститут серця під керівництвом Бориса Тодурова.

Крім того, сім'я меценатів закупила і передала сотні тисяч медичних масок і продуктових наборів нужденним у всіх регіонах України.

Днями допомогу отримали 20 лікарень по всій Україні. Сім'я меценатів за власні кошти придбала медичну техніку і життєво необхідні засоби захисту для боротьби з коронавірусною інфекцією, наявність яких в лікарнях не забезпечила держава.