Офіс президента: Кримськотатарський прапор майорітиме над Кримом

Кримсько-татарський прапор Фото из открытых источников

День кримськотатарського прапора відзначається з 2010 року

Офіс президента у День кримськотатарського прапора висловив упевненість, що історичну справедливість буде відновлено – і над анексованим зараз Кримом замайорять і прапор України, і прапор кримських татар. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента у Telegram.

"В окупованому Криму через чітку проукраїнську позицію саме кримські татари зазнають переслідувань і дискримінації, кримські татари становлять більшість політичних бранців. Сервер Мустафаєв, Сейран Салієв, брати Абдулаєви, Емір-Усеїн Куку – всі вони є справжніми в’язнями сумління, і ми зробимо все для того, щоб вони якомога швидше повернулися додому.

Сьогодні по всьому Криму в повітрі майорять кримськотатарські прапори, вони нагадують мешканцям Криму про дух свободи та єдності. Єдності в боротьбі за повернення Державного прапора України в Крим, і щоб, як колись, у Бахчисараї чи Сімферополі ми знову милувався двома стягами, що майорять один поряд з іншим", - зазначили в ОП.

Новини за темою: Україна через суд збирається повернути кримські архіви

"Звісно, це свято ми хотіли б відзначати в Криму, на Батьківщині кримських татар. Президент України неодноразово зазначав, що повернення Криму має стати нашою національною ідеєю, кожного українця і кримського татарина, всієї нашої держави та всього світу.

Новини за темою: У РФ та Криму все ще незаконно утримуються понад 90 українців, - Кориневич

Тому ми переконані, що золота тамга на блакитному стязі майорітиме над Чатир-Дагом та Ай-Петрі, у Бахчисараї, Ялті та Севастополі. Крим – це Україна!", - додали там.

Довідково: Кримськотатарський прапор затвердили у 1917 році – це золота тамга на блакитному стязі. Свято ж почали відзначати з 2010 року, День кримськотатарського прапора закріплено рішенням V Курултаю кримськотатарського народу.

Нагадаємо, слідчий комітет Росії звинуватив журналіста кримськотатарського телеканалу ATR Айдера Муждабаєва у закликах до тероризму за публікації у Facebook.

Loading...